На посередництві в розблокуванні українського зерна Туреччина заробить $100 на кожній тонні

На посередництві в розблокуванні українського зерна Туреччина заробить $100 на кожній тонні

За роль нейтрального транзитера турки отримають знижку 25% від ринкової ціни зерна

Этот текст также доступен на русском
На посередництві в розблокуванні українського зерна Туреччина заробить $100 на кожній тонні
Фото: ANADOLU AGENCY

Що сталося. За роль нейтрального транзитера, який візьметься переправити українське зерно з Одеси до нейтральних вод, Туреччина отримуватиме 25% від ринкової ціни зерна.

Джерело. Про це йдеться в матеріалі Mind «Напівпрочинені двері: Україна нарощує зерновий експорт».

Деталі. Міністр сільського та лісового господарства Туреччини Вахіт Кірішчі заявив, що в рамках кампанії з розблокування експорту Україна надасть посереднику зерно зі значним дисконтом.

«У нас є угода, щоб дати нам [ціну] на 25% нижче, ніж FOB, – сказав він. – Однак вони мають дилему з приводу безпечного експорту продукту. І росія, і Україна довіряють лише нам», – розказав Кірішчі.

Зазначається, що на сьогодні в Україні немає сформованої ціни FOB, оскільки де-факто немає портів, де вона актуальна. Але якщо прийняти, що в середньому пшениця на таких умовах постачання коштує $400/тонна, то Туреччина за свої дипломатичні старання отримає знижку в розмірі $100 на кожній тонні, або $100 000 на кожній 1000 тонн.

За даними народного депутата Анатолія Урбанського, перший тестовий корабель з українським зерном вийде з порту Одеси 14 липня. Крім того, зберігається вірогідність створення військового конвою, який супроводжуватиме зерновози до портів Туреччини.

Бекграунд. Нагадаємо, що водночас відновлення інфраструктури на Дунаї і залучення портових потужностей радянських часів дозволило частково полегшити експорт зерна, а звільнення острова Зміїний відкрило вузький коридор для проходу суден. Докладно про тенденцію до поліпшення зернового експорту з України – у тексті Mind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло