Тайвань має брати приклад з України - представниця Держдепу

Тайвань має брати приклад з України - представниця Держдепу

В США вважають оборонні дії українських військових дуже успішними

Тайвань має брати приклад з України - представниця Держдепу
Тайвань
фото DR

Успішні дії ЗСУ проти переважаючих сил російської армії можуть бути для Тайваню, який Пекін називає китайською територією, прикладом того, що володіння передовою «асиметричною» зброєю і рішучість протистояти вторгненню більшого сусіда можуть бути успішною комбінацією на полі бою. Про це заявила помічник держсекретаря США з військово-політичних питань Джесіка Льюїс, пише Bloomberg.

«Одна з речей, про яку всі, включаючи мене, думають, коли мова заходить про Тайвань, – урок, здобутий з цієї війни, полягає в тому, що асиметричність працює», – стверджує Льюїс.

Вона навела в якості прикладу «асиметричної» оборони надані США протитанкові системи Javelin та ЗРК Stinger, які можуть допомогти меншими силами боротися з потужнішим противником.

Зазначивши, що офіційні особи США давно вивчають, як Тайваню слід підготуватися до можливого нападу Китаю. Льюїс заявила, що для захисту від численних сил агресора потрібно щось більше, ніж сучасна зброя. Вона сказала, що важливо не захоплюватися порівнянням ситуації в Україні та Тайвані, а винести з них уроки.

«Справа не тільки в тому, чи є у вас Stinger чи Javelin. Українці показали нам, що головне – це населення, яке було навчене, хотіло і могло битися», – підсумувала Льюїс.

Президент США Джо Байден під час візиту до Японії у травні спровокував негативну реакцію Пекіна, заявивши, що Вашингтон буде захищати Тайвань військовими силами, якщо на нього нападе Китай. 

Після цього напруженість навколо Тайваню загострилася, зокрема, через почастішання вторгнень китайських літаків у розпізнавальну зону ППО острова (ADIZ). 

Також Пекін пообіцяв «без вагань розпочати війну», якщо Тайвань проголосить незалежність.

Тим часом Сі Цзіньпін підписав директиву про «невоєнне» використання армії Китаю – документ служитиме «правовою підставою для військових операцій» у невоєнний час.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло