В російському уряді спрогнозували найсильніший за 13 років обвал промисловості
Галузі, позбавлені доступу до імпортних поставок, впадають у ступор

Несировинну промисловість росії чекає найсильніший обвал за останні 13 років, прогнозує Мінпромторг рф, пише moscowtimes.eu.
За підсумками року виробництво в секторі обробки зменшиться на 6%, заявив глава відомства Денис Мантуров у п'ятницю на позачерговому засіданні Держдуми. Насправді просідання буде ще більшим, адже підсумкова цифра включає оборонно-промисловий комплекс, який працює у три зміни, щоб забезпечити військові потреби.
Падіння експорту та закриття західних ринків «приведе до зниження обсягів найбільш ємних галузей, серед яких металургія, хімічний комплекс і лісопромисловий», заявив Мантуров. Автопром, де з 20 заводів стали 18, за словами міністра, завершить рік зниженням на 50%.
«Загалом у році, навіть з урахуванням відчутного зростання в оборонному секторі, виробництво з обробної промисловості може скоротитися приблизно на 6% цього року», – заявив Мантуров. Згідно з Росстатом, це буде другий найбільший обвал з початку XXI століття: більше цей сектор падав у росії лише в 2009 році (на 15,2%).
Офіційна статистика вже фіксує промисловий ступор, у який впадають галузі, позбавлені доступу до імпортних поставок. У травні виробництво автомобілів у росії впало на 97%, оптоволоконних кабелів – на 81%, автобусів – на 77%.
Постачальники російської залізниці залишилися без іноземних підшипників і масово згортають випуск: тепловозів – на 63%, вантажних вагонів – на 52%, пасажирських вагонів – на 40%.
На 60%, згідно з Росстатом, обвалилося виробництво скла, на 59% – пральних машин, на 58% – холодильників, на 50% – електродвигунів та телевізорів, на 35% – ліфтів та пекарного обладнання.
Металургія, друга за вкладом у ВВП галузь промисловості після видобутку нафти і газу, стала збитковою: усі найбільші компанії працюють із негативною рентабельністю, розповіли «Комерсанту» джерела у «Сєвєрсталі», НЛМК та ММК.
Виробництво сталі та сплавів у червні впало на 20–50%, повідомив Андрій Леонов, віце-президент асоціації «Російська сталь», що об'єднує найбільші металургійні компанії країни.
Через санкції, що закрили експортні ринки, Магнітогорський металургійний комбінат зупинив дві доменні печі з восьми та скоротив виробництво чавуну на 30%. «Сєвєрсталь» втратила 20-25% завантаження.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].