Екологія почекає: Німеччина знову запускає раніше закриті вугільні та мазутні електростанції

Екологія почекає: Німеччина знову запускає раніше закриті вугільні та мазутні електростанції

Канцлер Шольц обіцяє, що це тимчасово

Екологія почекає: Німеччина знову запускає раніше закриті вугільні та мазутні електростанції
Фото: shutterstock

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що рішення влади країни про відновлення роботи вугільних та мазутних електростанцій для збільшення вироблення енергії через війну в Україні є тимчасовим, і його уряд, як і раніше, відданий справі боротьби з кліматичною кризою, передає Associated Press

У суботньому відеозверненні Шольц висловив жаль з приводу рішення про запуск 16 бездіяльних електростанцій, що працюють на викопному паливі, та про продовження дозволу на експлуатацію ще 11 таких станцій через побоювання подальшого скорочення поставок газу з росії.

«Той факт, що через агресивне вторгнення росії в Україну ми тепер змушені тимчасово використовувати деякі електростанції, які ми вже вивели з експлуатації, є сумним, – сказав він. – Але це рішення було ухвалено лише на дуже короткий час».

Шольц підкреслив, що Німеччина, як і раніше, прагне повного припинення викидів парникових газів до 2045 року, і зазначив, що парламент нещодавно схвалив пакет заходів для прискорення впровадження відновлюваних джерел енергії.

«Ми хочемо зробити все можливе для боротьби з кліматичною кризою», – сказав він.

Проте захисники довкілля кажуть, що уряд міг би зробити набагато більше для економії палива, включаючи запровадження загального обмеження швидкості автомобілів на дорогах та обмеживши кількість внутрішніх авіарейсів. 

Активісти нещодавно заблокували основні дороги у Берліні та його околицях на знак протесту проти планів реалізації нових нафтогазових проектів у Північному морі.

Шольц і міністр енергетики країни Роберт Хабек наголосили, що не буде продовження терміну експлуатації трьох останніх атомних електростанцій в Німеччині після закінчення цього року. Вони стверджують, що це все одно не вирішить енергетичних потреб Німеччини.

Нагадаємо, в Берліні збудували 45-метрове сховище гарячої води на випадок відключення російського газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло