У Берліні збудували 45-метрове сховище гарячої води на випадок відключення російського газу

У Берліні збудували 45-метрове сховище гарячої води на випадок відключення російського газу

Сховище забезпечить узимку 10% її споживання у столиці

У Берліні збудували 45-метрове сховище гарячої води на випадок відключення російського газу
фото Michael Sohn / AP

Якщо росія повністю зупинить постачання газу, на економіку єврозони (і Німеччини зокрема) чекає рецесія, лякають аналітики. 

«Війна в Україні та енергетична криза вчать нас, що треба діяти швидше. По-перше, стати кліматично нейтральними, а по-друге, незалежними від імпорту енергоресурсів», – сказала заступник мера Берліна Беттіна Яраш, представляючи в столиці гігантський «термос» на 56 млн літрів, який здатний зберігати гарячу воду та забезпечувати нею місто, не використовуючи газ для нагрівання. Про це пише moscowtimes.eu.

«Газпром» уже скоротив прокачування «Північним потоком-1» на 60%, а після планового ремонту 11–21 липня може його зовсім не відновити, попереджали останнім часом міністр економіки Німеччини Роберт Хабек і Міжнародне енергетичне агентство.

У цьому випадку постраждає не тільки Німеччина, а й вся Європа, вважають економісти CEBR: країни обмінюються газом одна з одною, криза також передаватиметься виробничими ланцюжками, що проходять через них. Крім того, зростуть ціни на енергоресурси, прискориться інфляція.

Це спровокує безліч економічних проблем, які зменшать попит, але породять технологічні інновації та нетрадиційні рішення на зразок нового сховища для гарячої води в Берліні.

Сховище заввишки 45 м забезпечить майбутньої зими берлінські будинки гарячою водою навіть без російського газу, стверджує шведська компанія Vattenfall, що будує його. 

«Це величезний термос, який дозволяє зберігати гарячу воду, коли вона не потрібна, – каже Таня Вільгосс, керівник німецького підрозділу Vattenfall. – А потім відправляти споживачам в разі потреби».

Зазвичай для нагрівання води використовуються газ або вугілля, але в даному випадку температура води у сховищі утримується поблизу точки кипіння за рахунок використання електрики з сонячних та вітрових електростанцій по всій Німеччині.

«Іноді в мережах утворюється надлишок електрики, яку більше нема де використовувати, і тоді доводиться вимикати вітряки. Ми можемо забирати цю електрику для нагріву води», – пояснює Вільгосс.

Вода в резервуарі може зберігатися гарячою до 13 години, її достатньо для забезпечення більшої частини потреби Берліна в літні місяці і близько 10% – у зимові. Сховище буде добудовано до кінця року, об'єкт ще більшої потужності планується спорудити у Нідерландах.

«Через своє географічне положення район Берліна залежить від російського викопного палива сильніше, ніж інші регіони Німеччини, – заявила Яраш. – Саме тому ми тут поспішаємо».

Нагадаємо, канцлер Олаф Шольц попередив про затяжний характер кризи і закликав німців приготуватися до негативних наслідків російської агресії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло