Науковців і педагогів не призиватимуть на військову службу – законопроєкт

Науковців і педагогів не призиватимуть на військову службу – законопроєкт

Право на відстрочку матимуть певні категорії педагогічних працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти

Науковців і педагогів не призиватимуть на військову службу – законопроєкт
Фото: depositphotos.com

Стало відомо, що Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №7352, згідно з яким науковців і педагогів не призиватимуть на військову службу.

Джерело. Про це йдеться на сайті політичної партії «Слуга Народу».  

Деталі. Зазначається, що право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої і фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь.

При цьому право на відстрочку надається також педагогічним працівникам закладів професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти.

«Водночас, чинною редакцією Закону не охоплюються педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, а також наукові та науково-педагогічні працівники, які працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки, але не мають вченого звання та/або наукового ступеня у зв’язку з об’єктивними обставинами», – йдеться в пояснювальній записці.

Коментар. «Сьогодні держава перебуває в стані війни. Але настане час, коли прийде перемога, і ми спокійно продовжимо відбудовувати й наново будувати Україну. Це стосується не лише будівництва інфраструктури й житла. Це стосується наших дітей і молоді, яким потрібно буде давати фахову, якісну освіту. А також наших науковців, які повинні будуть продовжити розвивати українську науку», – сказала голова «Слуги Народу» Олена Шуляк.

Бекграунд. Нагадаємо, що в Генеральному штабі Збройних сил України вирішили брати жінок на військовий облік лише за їхньою згодою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло