Кулеба пояснив, як заяви Спартц вплинули на українсько-американські відносини

Кулеба пояснив, як заяви Спартц вплинули на українсько-американські відносини

Голова МЗС зауважив, що «вкиди» Спартц збігаються з наративами росії

Кулеба пояснив, як заяви Спартц вплинули на українсько-американські відносини
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба
Фото: REUTERS

Що сталося. Заяви членкині Конгресу США Вікторії Спартц про нібито продаж зброї, яку Захід постачає Україні, збігаються з наративами росії.

Джерело. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю Forbes.

Коментарі. Він запевняє, що у США заяви Спартц не помітили.

«Наразі я не бачу жодних негативних наслідків для українсько-американських відносин цієї дискусії, але бачу дуже емоційне обговорення в Україні», – сказав він. 

Він підкреслив, що дезінформація про те, що зброя, яку постачають партнери в Україну, розповзеться по світу, почала зʼявлятися два місяці тому в ЗМІ країн, які вважаються наближеними до росії.

«У нас із деякими з них усе ще є дипломатичні відносини, тому називати їх не буду. Всі, хто займається інформаційним простором, зрозуміли: почався вкид», – сказав він.

Сторони. Спартц сказала про нібито загрозу появи цієї зброї у Мексиці.

«Я розумію чому. Тому, що слово «Мексика» працює з точки зору внутрішньої політики США. У мене немає підстав зараз стверджувати, свідомо чи несвідомо вона поширює цей наратив, я хочу чітко це зафіксувати. Але те, що її наратив і наратив рф збігаються, це факт, який всі побачили», – сказав Кулеба.

Щодо статті Financial Times про те, що зброя для України може нібито опинитися де завгодно, глава української дипломатії відзначив, що не підозрює видання у свідомому запуску цієї історії.

НАТО, ЄС та США слова Спартц спростували. Кулеба каже, що це вони разом з міністром оборони Олексієм Резніков пропрацювали протидію вкидам.

Бекграунд. Нагадаємо: Спартц звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов’язаних із керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком. У загальному описі листа вона зазначила, що американська сторона не знає, чи потрапляє надане озброєння на фронт.

Єрмак запропонував Верховній Раді створити парламентську комісію для контролю за зброєю, отриманої від Заходу.

Незадовго речник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Пітер Стано заявив, що Євросоюз довіряє Україні в питанні наданої зброї. За його словами, був встановлений механізм моніторингу і контролю за тим, щоб обладнання, яке надається країнами-членами ЄС, використовувалося для цих заявлених цілей.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло