ОНОВЛЕНО: Європол каже, що зафіксував ознаки контрабанди зброї з України

ОНОВЛЕНО: Європол каже, що зафіксував ознаки контрабанди зброї з України

Секретар РНБО відреагував

Этот текст также доступен на русском
ОНОВЛЕНО: Європол каже, що зафіксував ознаки контрабанди зброї з України
Фото: EPA

Що сталося. Європейське поліцейське управління (Європол) заявляє про ознаки контрабанди зброї з України.

Джерело. Це підтвердив офіційний представник Європолу Ян Оп Ген Оорт, передає Der Spiegel.

Деталі. Згідно з повідомленням, є випадки торгівлі вогнепальною зброєю та військовими товарами на чорному ринку.

Також Оорт зазначив, що розслідувачі з країн ЄС виявили «ознаки торгівлі важким військовим озброєнням», не уточнивши, про яку саме зброю йдеться.

«Є ризик, що зброя потрапить до рук організованих злочинців чи терористів», – сказав речник.

За його словами, було помічено, що з України виїжджали особи з вогнепальною зброєю. Існує також занепокоєння, що зброя та боєприпаси зберігаються вздовж кордону для контрабанди в Євросоюз.

Перед цим німецький мовник SWR процитував конфіденційний лист Європолу: за даними розслідувачів, у регіоні злочинні мережі здійснюють або планують контрабанду значної кількості вогнепальної зброї та боєприпасів, зокрема військової зброї.

ОНОВЛЕНО:

Секретар РНБО Олексій Данілов відреагував на заяви Європолу:

«Очікуємо на предметну розмову з офіційними представниками Європолу: з фактами та доказами заяв про наявні нібито випадки «торгівлі зброєю та військовими товарами на чорному ринку» з України. Максимально зацікавлені у швидкому обміні інформацією та миттєвому реагуванні», – заявив Данілов.

За словами Данілова, публікація у західних ЗМІ про нібито контрабанду зброї з України збігається в часі з розгортанням масштабної інформаційної спецоперації Росії MakZim з дискредитації України, метою якої є припинення постачання зброї від союзників.

Бекграунд. Раніше речник ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Пітер Стано заявив, що Євросоюз довіряє Україні в питанні наданої зброї. За його словами, був встановлений механізм моніторингу й контролю за тим, щоб обладнання, яке надається країнами – членами ЄС, використовувалося із заявленою метою.

Нагадаємо: Верховна Рада створила тимчасову спеціальну комісію для контролю отримання та використання міжнародної матеріально-технічної допомоги для боротьби з рф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло