У Держдумі заговорили про приєднання “придністров'я” до росії
Напередодні влада Молдови не пропустила російські війська у свою країну

У Державній думі рф заявили, що бажання невизнаного “придністров'я” увійти до складу росії слід розглядати серйозно.
Про це заявив член комітету Держдуми з міжнародних справ Дмітрій Бєлік, пише «Європейська правда» з посиланням на “РИА Новости”.
«Сьогодні “придністров'я” – той анклав Молдови, який не хоче бути з Румунією і водночас з радістю прийняв у себе російський миротворчий контингент», – сказав Бєлік.
Раніше глава МЗС невизнаного “придністров'я” Віталій Ігнатьєв також в інтерв'ю кремлівським ЗМІ заявив про намір влади добиватися незалежності з подальшим приєднанням до росії.
«Так що пропозиція “придністров'я” про приєднання до росії – це не якесь далеке майбутнє, а напрямок у найближчій перспективі. І через те, що там живуть російськомовні люди, близькі нам по духу, ми повинні розглядати цю пропозицію всерйоз», – додав депутат.
У Молдові прокоментували заяву Ігнатьєва.
«Всі міжнародні партнери та конституційна влада рішуче підтримують формулу мирного врегулювання придністровського конфлікту, поважаючи суверенітет і територіальну цілісність Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів», – заявили у відомстві.
Напередодні, 21 липня Молдова не дозволила в'їзд на територію країни російським військовим із так званої оперативної групи, яка базується у «придністров'ї». Російських військових назвали «незаконним формуванням, яке порушує статус нейтралітету». Про це йдеться у заяві МСЗ Молдови.
У відомстві повторили позицію влади Молдови щодо необхідності безумовного відновлення процесу виведення російських військ і складів боєприпасів із території країни.
«На територію Молдови не було допущено офіцерів так званого оперативного угруповання російських військ – незаконного формування на території нашої країни, яке порушує статус нейтралітету», – сказано у заяві.
Зі свого боку москва звинуватила Кишинів у перешкоджанні доступу російських «миротворців» до регіону і висловила «стурбованість тенденціями наближення Молдови до НАТО».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].