У Держдумі заговорили про приєднання “придністров'я” до росії

У Держдумі заговорили про приєднання “придністров'я” до росії

Напередодні влада Молдови не пропустила російські війська у свою країну

У Держдумі заговорили про приєднання “придністров'я” до росії
Фото: скріншот Радіо Свобода

У Державній думі рф заявили, що бажання невизнаного “придністров'я” увійти до складу росії слід розглядати серйозно.

Про це заявив член комітету Держдуми з міжнародних справ Дмітрій Бєлік, пише «Європейська правда» з посиланням на “РИА Новости”.

«Сьогодні “придністров'я” – той анклав Молдови, який не хоче бути з Румунією і водночас з радістю прийняв у себе російський миротворчий контингент», – сказав Бєлік.

Раніше глава МЗС невизнаного “придністров'я” Віталій Ігнатьєв також в інтерв'ю кремлівським ЗМІ заявив про намір влади добиватися незалежності з подальшим приєднанням до росії.

«Так що пропозиція “придністров'я” про приєднання до росії – це не якесь далеке майбутнє, а напрямок у найближчій перспективі. І через те, що там живуть російськомовні люди, близькі нам по духу, ми повинні розглядати цю пропозицію всерйоз», – додав депутат.

У Молдові прокоментували заяву Ігнатьєва.

«Всі міжнародні партнери та конституційна влада рішуче підтримують формулу мирного врегулювання придністровського конфлікту, поважаючи суверенітет і територіальну цілісність Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів», – заявили у відомстві.

Напередодні, 21 липня Молдова не дозволила в'їзд на територію країни російським військовим із так званої оперативної групи, яка базується у «придністров'ї». Російських військових назвали «незаконним формуванням, яке порушує статус нейтралітету». Про це йдеться у заяві МСЗ Молдови.

У відомстві повторили позицію влади Молдови щодо необхідності безумовного відновлення процесу виведення російських військ і складів боєприпасів із території країни.

«На територію Молдови не було допущено офіцерів так званого оперативного угруповання російських військ – незаконного формування на території нашої країни, яке порушує статус нейтралітету», – сказано у заяві.

Зі свого боку москва звинуватила Кишинів у перешкоджанні доступу російських «миротворців» до регіону і висловила «стурбованість тенденціями наближення Молдови до НАТО».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло