Через війну росіяни залишилися без російської клавіатури

Через війну росіяни залишилися без російської клавіатури

«Паралельний імпорт» означає, що ввезена продукція призначалася зовсім не для росії

Через війну росіяни залишилися без російської клавіатури
Фото: DR

Вихід іноземних компаній з росії і санкції через вторгнення в Україну призвели до різкого зниження постачань ноутбуків і клавіатур із російською розкладкою. 

Зараз більшість техніки ввозиться в росію через паралельний імпорт (ввезення без дозволу правовласника – ред). При цьому випуск клавіатур залежить від того, у яку країну призначена продукція. Отже, виробники не ставлять кирилицю, знаючи, що продукція не йде в рф.

Про це повідомляє «Комерсант» із посиланням на учасників ринку та представників великих ритейлерів.

Керівник напряму «Ноутбуки та ПК» «Марвел-Дистрибуції» Андрій Латишев розповів виданню, що очікує зростання частки техніки без російської розкладки до 10% до кінця 2022 року. Він наголошує, що зростання викликане нарощуванням постачань по паралельному імпорту, а також приходом на російський ринок маловідомих китайських брендів.

Вихід із ситуації – гравірування російського алфавіту на ввезених паралельним імпортом пристроях. Однак для цього потрібно розкривати упаковки та порушувати товарний вигляд, що автоматично позначиться на продажах.

Ба більше, під загрозою опиниться гарантія виробника, тому великі мережі пропонуватимуть цю послугу додатково вже після купівлі товару, зазначає видання. 

«Якщо ноутбуки чи клавіатури призначені для російського ринку чи ЄАЕС, продукція має російську розкладку. В інших випадках є можливість нанесення гравіювання, зокрема, у рф», – заявили в Мінпромторгу рф, зазначаючи, що додаткове нанесення гравіювання з літерами коштує недорого.

Видання з посиланням на великого ритейлера зазначає, що вартість гравіювання коливається в районі

1500–2000 рублів, проте для деякої техніки, наприклад, доведеться виймати кнопки, що може зірвати гарантійне обслуговування виробником. Попит на послугу вже зріс у півтора-два рази, причому він походить, зокрема, від великих компаній, розповів керуючий майстернями McGraver Юрій Жогов. Він також зазначив, що раніше його компанія працювала переважно з технікою із США та Європи, тепер же основні постачання йдуть із Туреччини та ОАЕ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло