“Російський газ? Ні, данке”, - один з німецьких районів став енергетично самодостатнім

“Російський газ? Ні, данке”, - один з німецьких районів став енергетично самодостатнім

На допомогу прийшла енергія вітру, сонця і відходи деревообробки

“Російський газ? Ні, данке”, - один з німецьких районів став енергетично самодостатнім
Фото: shutterstock

Поки Німеччина намагається запобігти паливній кризі цієї зими, один сільський район став зразком для наслідування того, як країна може відмовитися від імпорту російського газу, виробляючи всю енергію, яку вона споживає. Про це пише Reuters.

Західний район Рейн-Хунсрюк використовує комбінацію сонячної енергії, вітру та біопалива для вироблення достатньої кількості енергії для роботи своїх будинків, громадських будівель та підприємств, а ще залишається достатньо енергії для сервісу обміну електромобілями та електронні велосипеди.

Енергетичний перехід області також був відносно швидким.

«Аж до 1995 року ми самі не виробляли жодної кіловат-години енергії. Все доводилося імпортувати», – каже Франк-Міхаель Уле, менеджер округу із захисту клімату.

«Потім деякі провидці сказали, що війни ведуться через нафту і газ, і вирішили, що нам треба щось із цим робити», – зазначає він.

Тепер, понад три роки після того, як Рейн-Хунсрюк став кліматично нейтральним, район може похвалитися 279-ма вітровими турбінами та заводами з виробництва біопалива, а його міста й села усіяні сонячними панелями.

На національному рівні Німеччина прагне до 2045 року досягти вуглецевої нейтральності, а до 2030 року відновлювані джерела енергії мають забезпечувати 80% вироблення електроенергії.

У Рейн-Хунсрюку біопаливо з відходів лісового господарства, яке використовується для обігріву громадських та приватних будівель, дає еквівалент одного мільйона літрів мазуту на рік, сказав Томас Лоренц, керуючий підприємством з переробки відходів.

«І зараз ми використовуємо лише близько половини відходів. Якби ми захотіли переробити все це, ми могли б легко керувати трьома іншими теплоелектростанціями», – додав він.

Енергетичний перехід району також приніс економічні вигоди. Рівень безробіття тут впав до 3,5%, що нижче за середній показник по країні в 5,3%, а місцеві муніципалітети не мають боргів і мають фінансові резерви в розмірі 99 млн євро, свідчать дані Енергетичного агентства регіону Рейнланд -Пфальц.

Також повідомлялося, що Німеччина планує остаточно звільнитися від російського газу до літа 2024 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло