Верховний Суд визнав рішення НБУ щодо націоналізації ПриватБанку законним

Верховний Суд визнав рішення НБУ щодо націоналізації ПриватБанку законним

У банку зауважили, що це остаточне судове рішення по цій справі

Верховний Суд визнав рішення НБУ щодо націоналізації ПриватБанку законним
Фото: glavcom.ua

Що сталося. Верховний Суд відмовив компанії «Тріантал Інвестментс ЛТД», яка пов’язана з колишніми власниками ПриватБанку, у скасуванні розпорядження Національного банку України щодо інспекційної перевірки, яка стала підґрунтям для націоналізації ПриватБанку.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба банку.

Деталі. За результатом саме цієї перевірки НБУ виявив порушення в діяльності менеджменту та колишніх власників ПриватБанку та виніс вирок про необхідність виведення ПриватБанку з ринку. Націоналізацію банку регулятор означив як єдину можливість врятувати його від банкрутства і зберегти фінансову стабільність в Україні.

Коментар. «Це остаточне судове рішення по цій справі, що є важливою складовою частиною судової боротьби державного ПриватБанку з колишніми власниками щодо законності націоналізації банку», – заявили в ПриватБанку.

Бекграунд. Раніше банк входив у фінансово-промислову групу «Приват» українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

18 грудня 2016 року Нацбанк ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку у зв’язку з його неплатоспроможністю, після чого держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій установи.  Ставши одноособовим власником банку, держава здійснила його дофінансування, щоб забезпечити стабільність банківської системи.

Однак через два роки судових розглядів, у квітні 2019-го, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку. Це передбачало необхідність повернення банку його колишнім власникам та ще і виплату компенсацій на їх користь за завдані «незручності».

У 2020 році Верховна Рада ухвалила зміни до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності – цей закон медійна спільнота прозвала «антиколомойським». Документ гарантує незмінність рішення регуляторів на фінансовому ринку щодо визнання банків неплатоспроможними, введення до них тимчасової адміністрації та їх ліквідації.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло