Верховний Суд визнав рішення НБУ щодо націоналізації ПриватБанку законним

Верховний Суд визнав рішення НБУ щодо націоналізації ПриватБанку законним

У банку зауважили, що це остаточне судове рішення по цій справі

Верховний Суд визнав рішення НБУ щодо націоналізації ПриватБанку законним
Фото: glavcom.ua

Що сталося. Верховний Суд відмовив компанії «Тріантал Інвестментс ЛТД», яка пов’язана з колишніми власниками ПриватБанку, у скасуванні розпорядження Національного банку України щодо інспекційної перевірки, яка стала підґрунтям для націоналізації ПриватБанку.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба банку.

Деталі. За результатом саме цієї перевірки НБУ виявив порушення в діяльності менеджменту та колишніх власників ПриватБанку та виніс вирок про необхідність виведення ПриватБанку з ринку. Націоналізацію банку регулятор означив як єдину можливість врятувати його від банкрутства і зберегти фінансову стабільність в Україні.

Коментар. «Це остаточне судове рішення по цій справі, що є важливою складовою частиною судової боротьби державного ПриватБанку з колишніми власниками щодо законності націоналізації банку», – заявили в ПриватБанку.

Бекграунд. Раніше банк входив у фінансово-промислову групу «Приват» українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

18 грудня 2016 року Нацбанк ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку у зв’язку з його неплатоспроможністю, після чого держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій установи.  Ставши одноособовим власником банку, держава здійснила його дофінансування, щоб забезпечити стабільність банківської системи.

Однак через два роки судових розглядів, у квітні 2019-го, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку. Це передбачало необхідність повернення банку його колишнім власникам та ще і виплату компенсацій на їх користь за завдані «незручності».

У 2020 році Верховна Рада ухвалила зміни до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності – цей закон медійна спільнота прозвала «антиколомойським». Документ гарантує незмінність рішення регуляторів на фінансовому ринку щодо визнання банків неплатоспроможними, введення до них тимчасової адміністрації та їх ліквідації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло