Верховна Рада прийняла в першому читанні «антиколомойський» законопроєкт про банки

Верховна Рада прийняла в першому читанні «антиколомойський» законопроєкт про банки

Рішення підтримали 267 народних депутатів

Верховна Рада прийняла в першому читанні «антиколомойський» законопроєкт про банки
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт №2571-д, який гарантує виведення з ринку неплатоспроможних банків та не дозволить повертати їх ексвласникам. Рішення підтримали 267 народних депутатів на позачерговому засіданні у понеділок, 30 березня. Окрім цього, парламентарі проголосували за проведення другого читання законопроєкту за скороченою процедурою.

Раніше цього дня Податковий комітет Верховної Ради підтримав урядову редакцію законопроєкту. 

Законом пропонується удосконалити регулювання діяльності банків, зокрема шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу у цій сфері, передає Укрінформ.

Передбачається визначити особливості судового провадження у справах щодо оскарження рішень Національного банку про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідацію банку, рішень Фонду про запровадження тимчасової адміністрації у банку, про початок процедури ліквідації банку, про затвердження плану врегулювання та будь-яких інших рішень, ухвалених на його виконання, а також рішень щодо призначення уповноважених осіб Фонду, делегування їм повноважень, рішень КМУ про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, рішень Міністерства фінансів, ухвалених на виконання таких рішень Кабміну, а також встановлення чітких законодавчих приписів щодо неможливості зупинення або припинення розпочатих на підставі таких рішень процедур.

Документом планується й удосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків (стягнення шкоди) з пов’язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку були завдані збитки (нанесена шкода), розширення та удосконалення механізмів участі держави у виведення банку з ринку.

На засіданні був присутній президент Володимир Зеленський. Він закликав парламентарів підтримати законопроєкти, необхідні для підписання угоди з МВФ.

«Для нас дуже важлива підтримка економіки України. Дуже важливо, щоб відбулось підписання меморандуму з МВФ і ви прекрасно знаєте, що дві головні умови – це закон землю та банківський закон..У мене теж багато запитань до цієї ситуації, але я вас дуже прошу підтримати ці законопроєкти. Вони важливі для українського народу», – сказав президент.

Нагадаємо: однією з принципових умов отримання Україною розширеного траншу МВФ у $8 млрд є врегулювання юридичних перспектив ПриватБанку – урядовий законопроєкт №2571. 

17 лютого цього року завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі – SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати по ній лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв'язку зі зміною президента і уряду країни після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті