Країни G7 планують встановити граничні ціни на російську нафту до 5 грудня

Країни G7 планують встановити граничні ціни на російську нафту до 5 грудня

Механізм обмеження цін набуде чинності одночасно із санкціями ЄС на морський імпорт нафти

Країни G7 планують встановити граничні ціни на російську нафту до 5 грудня
Фото: REUTERS

Що сталося. Країни «Великої сімки» мають намір запровадити механізм обмеження цін на російську нафту до 5 грудня – до дати набуття чинності заборони ЄС на імпорт сирої нафти з рф морськими шляхами. 

Джерело. Про це в коментарі Reuters заявив неназваний представник G7.

Коментар. За його словами, мета полягає в тому, щоб узгодити терміни, які вже встановив ЄС: «хочемо переконатися, що механізм обмеження цін набуде чинності одночасно із санкціями».

«Ми вже отримали звістки від низки азійських країн, які зацікавлені або у приєднанні до коаліції, або в кращому розумінні ціни, щоб зміцнити свою роль у переговорах з росіянами щодо майбутніх контрактів», – заявив офіційний представник G7.

Бекграунд. Раніше уряд США припускав, що, якщо не обмежити ціну на російську нафту, вона може зрости на 40%. За таких умов барель нафти може коштувати $140.

Щоб протидіяти цьому, в США хочуть встановити ціну на такому рівні, який зможе покривати граничні витрати на виробництво, однак не зможе фінансувати війну проти України.

Варто також зазначити, що введення обмежень на ціни на російську нафту відбудеться одночасно із запровадженням обмежень ЄС на страхування цього товару.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло