В обхід санкцій: Volkswagen готується продати свій завод в росії

В обхід санкцій: Volkswagen готується продати свій завод в росії

Це допоможе компанії зберегти бізнес в росії і вихід на російський ринок

В обхід санкцій: Volkswagen готується продати свій завод в росії
Фото: Pixaby

Німецька компанія Volkswagen має намір продати свій завод у Калузі, можливим покупцем активу називається компанія Азія Авто з Казахстану. Про це повідомляють одразу два видання – «Ведомости» і «Газета.ру».

«Азіа Авто» – казахстанський партнер німецького концерну, має права на випуск автомобілів марок Volkswagen і Skoda. Продаж активу дозволить зберегти завод та його роботу, а німцям залишити токсичний російський ринок. 

«Ведомости» зазначають, що німецький концерн таким чином хоче спробувати зберегти частку на одному з найбільших ринків Європи, убезпечивши себе від санкційних і репутаційних ризиків, пише The Insider.

Незалежний експерт з авторинку Сергій Бургазлієв висловив думку, що викуп заводу, швидше за все, прокредитує сам Volkswagen, оскільки «Азія Авто» знаходиться в передбанкрутному стані і грошей на таку угоду компанія просто не має. 

Уряд Казахстану в такому разі виступить гарантом угоди, зазначає експерт.

Калузький завод німецького концерну знаходиться у простої з березня 2022 року, він працював з 2007 року. Потужність підприємства оцінюється приблизно в 225 000 автомобілів на рік, у 2015 році на базі заводу було відкрито цех з виробництва двигунів (150 000 на рік). Завод виробляє моделі Volkswagen та Skoda: Tiguan, Polo, Rapid, Karoq та Kodiaq.

Між тим російський авторинок переживає найбільший спад за всю сучасну історію росії: виробництво впало на 96,5%, а продажі нових автомобілів обвалилися на 78,5%.

Нагадаємо, Volkswagen зупиняє виробництво в Нижньому Новгороді, вже 5 жовтня підприємство буде ліквідоване.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло