Рада спростила приватизацію держмайна в умовах воєнного стану

Рада спростила приватизацію держмайна в умовах воєнного стану

Відповідний законопроєкт підтримали 233 депутати

Рада спростила приватизацію держмайна в умовах воєнного стану
Фото: np.pl.ua

Що сталося. Верховна Рада спростила приватизацію державного майна в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави.

Джерело. Про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк.

Деталі. Закон має пришвидшити запуск у безпечних регіонах України нових виробничих майданчиків і збільшити надходження до держбюджету коштів від приватизації державного та комунального майна.

За ухвалення рішення проголосували 233 депутати.

Крім того, до закону «Про приватизацію державного і комунального майна» внесли постійні зміни. Тепер дозволяється об’єднувати об’єкти приватизації в пули, не залучати для приватизації радників, продавати арештовані об’єкти. Проєкт, зокрема, встановлює, що стартова ціна об’єкта великої приватизації дорівнюватиме балансовій вартості.

Головне експертне управління Ради зауважувало, що питання релокації підприємств у законопроєкті не розглядаються. Його предметом фактично є внесення змін до законодавства про приватизацію, частина з яких створює корупційні ризики, як-от об’єднання підприємств при приватизації в пули.

Бекграунд. Нагадаємо: 27 липня Мінекономіки повідомило про намір уряду приватизувати 420 держпідприємств.

Раніше Mind повідомляв, що цього року держава може отримати до 1 млрд грн від приватизації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло