H&M виставила російський бізнес на продаж

H&M виставила російський бізнес на продаж

Однак продати таку велику мережу одному покупцю буде складно

H&M виставила російський бізнес на продаж
Фото: DR

H&M Group, яка оголосила про вихід з росії, шукає покупця на російську частину бізнесу, про це пише «Комерсант». До виставлених на продаж активів входять портфель прав оренди на 170 магазинів у 65 містах росії, розподільний центр, а також запаси товарів на 30 тижнів загальною вартістю $210 млн. 

Учасники ринку сумніваються, що в росії знайдеться гравець, здатний взяти на себе управління такою великою мережею та забезпечити постачання необхідного обсягу одягу, пише The Bell.

H&M призупинила роботу в росії в перші тижні вторгнення, а 18 липня оголосила про вихід з ринку. Наразі компанія веде пошук покупця для своїх російських активів, кажуть співрозмовники видання. За словами одного з джерел, він отримав пропозицію щодо купівлі російської частини мережі в першій половині липня. 

Пропозиції про купівлю російського бізнесу мережі, швидше за все, отримали найбільші російські fashion-рітейлери, припустив один із співрозмовників «Комерсанта». Це Melon Fashion Group (понад 840 магазинів під брендами Zarina, Befree, Love Republic та Sela), група «Спортмастер» (понад 600 точок). Але опитані виданням учасники ринку мають сумніви, що H&M вдасться продати бізнес одному гравцю.

Активи групи H&M, виставлені на продаж, включають портфель прав оренди близько 170 магазинів у 65 містах, з яких 40% діють до 2050 року, а 50% – до 2030–2050 років. H&M мав дуже гарні умови орендних контрактів, зазначило одне із джерел видання. Але такі договори можна розірвати в односторонньому порядку будь-якої миті, чим багато власників торгових центрів уже почали користуватися, зазначають експерти. 

Крім того, новому власнику доведеться розбиратися і з позовами, які активно подають до мережі власники приміщень. Наприклад, у червні Арбітражний суд Москви стягнув з російської структури H&M 537 млн ​​рублів на користь компанії парку розваг «Острів мрії».

Також H&M продає розподільчий центр площею 57 700 кв. м та запаси товарів. Джерело «Комерсанта», яке отримало пропозицію про купівлю активів мережі, сказало, що його зацікавили розподільчий центр і права оренди кількох десятків магазинів.

Імовірність того, що на російський бізнес H&M знайдеться покупець, який готовий забрати його цілком (як це було, наприклад, з бізнесом McDonald's), вкрай мала, кажуть співрозмовники «Комерсанта». Особливо зважаючи на те, що H&M припинила поставки в росію, а запасів продукції вистачить максимум на 9-10 місяців. Найімовірніше, що компанія розпродаватиме стік і поступово пакетами продаватиме права оренди. Також група могла б знайти покупців на запаси своєї продукції, але лише за умови значного дисконту, кажуть учасники ринку.

Із рітейлерів одягу з росії вже пішли або йдуть власник Zara, Massimo Dutti та Pull&Bear (Inditex ще в березні призупинив роботу в росії), Mango (повернеться по франшизі, яку отримує турецька Fiba Retail), Puma (припинила роботу в росії), Uniqlo (закрила свої магазини), Nike (у червні оголосив про остаточний вихід з російського ринку).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло