Прибуток митниці за місяць зріс на 82% завдяки поверненню податків на імпорт

Прибуток митниці за місяць зріс на 82% завдяки поверненню податків на імпорт

Держбюджет отримав 1,7 млрд грн від розмитнення авто в липні

Прибуток митниці за місяць зріс на 82% завдяки поверненню податків на імпорт
Фото: 5 канал

Що сталося. За липень до України ввезли 13 584 авто без пільг на імпорт. Розмитнення автомобілів забезпечило 1,72 млрд грн надходжень до держбюджету.

Джерело. Такі цифри наводить перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Деталі. У бюджет надійшли від сплати ввізного мита 384 млн грн, від акцизного податку – 263 млн грн, від податку на додану вартість (ПДВ) – 1,079 млрд грн.

Зазначається, що надходження за перший місяць без пільг на розмитнення майже вдвічі перевищують весь пенсійний збір, який сплатили за три місяці дії пільги.

Розмитнення авто склало 7,3% від всіх митних платежів у липні. 

Загалом українська митниця в липні заробила для бюджету 22,9 млрд грн проти 12,6 млрд грн у червні. Завдяки скасовуванню пільг на імпорт товарів за місяць митні надходження зросли на 82%.

«Тобто відміна пільг на мита дала тільки за місяць у бюджет «плюс» 10,3 млрд грн», – написав Железняк.

Бекграунд. Нагадаємо: президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №7418, який передбачив повернення мита та ПДВ на імпортні товари та розмитнення автомобілів з 1 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло