Китай попередив про суворі заходи в разі візиту Пелосі до Тайваню

Китай попередив про суворі заходи в разі візиту Пелосі до Тайваню

Bloomberg наводить варіанти дій, яких може вжити Китай

Китай попередив про суворі заходи в разі візиту Пелосі до Тайваню
Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі

Що сталося. Китай вдасться до рішучих заходів, якщо спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі відвідає Тайвань.

Джерело. Про це заявило китайське Міністерство закордонних справ, передає Bloomberg.

Деталі. «Представник МЗС КНР Хуа Чуньїн заявила, якщо Пелосі продовжить рухатися «неправильним шляхом», Китай вживе «суворих і рішучих заходів» для захисту свого суверенітету», – передає Bloomberg.

Хуа Чуньїн висловила сподівання на те, що влада США усвідомлює важливість і делікатність цього питання і те, наскільки воно може бути небезпечним.

За словами Хуа Чуньїн, саме США несуть відповідальність за провокації, які призвели до зростання напруженості в Тайванській протоці. Вона заявила, що складно уявити щось «безрозсудніше і провокаційніше», ніж така поведінка США щодо Тайваню.

Глава китайської дипломатії Ван Ї зазначив, що «декілька людей у Сполучених Штатах кидають виклик суверенітету Китаю в питанні щодо Тайваню», це «ніколи не буде прийнято китайським народом і міжнародною спільнотою». Він знову повторив, що Пекін сприймає це як гру з вогнем.

Bloomberg наводить варіанти дій, яких може вжити Китай:

  • вторгнення бойових літаків у повітряний простір Тайваню;
  • проліт військових літаків безпосередньо над Тайванем;
  • випробування ракети поблизу Тайваню;
  • запровадження економічних санкцій;
  • дипломатичний протест – відкликання посла Китаю в США;
  • захоплення одного з островів, які контролює Тайбей.

Бекграунд. Попри рішучі протести Пекіна, Пелосі, ймовірно, має намір відвідати Тайвань. ЗМІ Тайваню повідомили, що Пелосі, як очікується, прибуде до Тайбею у вівторок увечері після відвідин Малайзії.

За даними сайту FlightRadar, що відстежує переміщення повітряних суден, літак вилетів із Куала-Лумпуру й рухається в північному напрямку.

Представник Міноборони КНР раніше попереджав, що поїздка спікера має бути скасована, інакше китайські військові «не сидітимуть склавши руки», а «рішуче захищатимуть національний суверенітет Китаю».

Нагадаємо: тайванське питання виникло 1949 року, коли було проголошено комуністичну Китайську Народну Республіку, а частина партії Гоміндан влаштувалася на острові Тайвань. Пекін наполягає на «принципі одного Китаю». При цьому майже у всіх великих державах є неофіційні культурні та економічні офіси Тайбею.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло