США звинувачують росію у використанні АЕС як «ядерного щита»

США звинувачують росію у використанні АЕС як «ядерного щита»

Україна просить закрити небо хоча би над АЕС, однак західні партнери не бажають цього робити

США звинувачують росію у використанні АЕС як 	«ядерного щита»
Фото: DR

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що США «глибоко стурбовані» російськими військами, розміщеними на найбільшій атомній електростанції в Україні – Запорізькій АЕС, пише Sky News.

Українські сили не можуть відкривати вогонь у відповідь по військам на Запорізькій станції, оскільки це загрожує жахливою ядерною катастрофою.

«Звичайно, українці не можуть відкривати вогонь у відповідь, щоб не трапилася жахлива аварія на атомній станції», – сказав Блінкен після переговорів про нерозповсюдження ядерної зброї в Нью-Йорку.

За його словами, дії росії виходять за рамки використання «живого щита» і поширюються на «ядерний щит».

Росію звинувачували запуску ракет, які пролетіли на небезпечній відстані від АЕС у березні, хоча тоді вдалося уникнути аварії.

Заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький на переговорах у Нью-Йорку заявив, що «потрібні рішучі спільні дії, щоб запобігти ядерній катастрофі».

Він закликав міжнародну спільноту «закрити небо» над українськими електростанціями за допомогою систем ППО.

Однак західні країни не бажають вводити будь-які безпольотні зони над Україною через побоювання прямого контакту з російськими військами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло