Надходження готівки до банків зменшилося на 16% у першому півріччі – НБУ

Надходження готівки до банків зменшилося на 16% у першому півріччі – НБУ

Водночас не відбулося значних змін у структурі надходжень та видатків готівки за операціями з клієнтами

Надходження готівки до банків зменшилося на 16% у першому півріччі – НБУ
Фото: flickr.com

Що сталося. Обсяг надходжень готівки до кас банків за січень – червень 2022 року становив 965,4 млрд грн та зменшився на 16,2% проти першого півріччя 2021 року.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Деталі. Видачі готівки в першому півріччі становили 1 014,5 млрд грн. Цей показник зменшувався трохи нижчими темпами, ніж надходження. Його зниження становить 13,8% у порівнянні з відповідним періодом 2021 року.

Водночас за перше півріччя 2022 року не відбулося значних змін у структурі надходжень і видатків готівки з кас банків та інкасаторських компаній за операціями з клієнтами.

Традиційно до трьох найпопулярніших касових операцій із видачі готівки потрапили такі (% від загального обсягу видатків):

  • за операціями клієнтів із використанням платіжних карток – 81,7%;
  • для підкріплення операторів поштового зв’язку – 5,9%;
  • для придбання іноземної валюти в клієнтів – 3,9%.

Як і раніше, найбільшими джерелами надходжень готівки до кас банків стали операції клієнтів із використанням платіжних карток – 37,7%, торговельна виручка – 31,9%, виручка від усіх видів послуг – 14,8%.

Бекграунд. Нагадаємо, що операції зі зняття готівки, а також перекази між рахунками стали коштувати дорожче.

При цьому найбільші банки з умовної першої десятки (державні передусім) наразі тримають комісії на колишньому рівні або підвищують, але доволі повільно. А ось у банків із так званого другого ешелону комісії вищі – причому часом у рази.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло