Вагнерівці замінували колонію в Оленівці – ГУР

Вагнерівці замінували колонію в Оленівці – ГУР

Росіяни умисно знищили полонених для приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців

Вагнерівці замінували колонію в Оленівці – ГУР
Фото: Associated Press

Що сталося. Бойовики ПВК «Вагнер» здійснили мінування з використанням легкозаймистої речовини в колонії в Оленівці, де утримували українських військовополонених, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні.

Джерело. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО).

Деталі. «Російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців (що могли б служити доказовою базою в Гаазькому суді) умисно знищила полонених», – заявляють у розвідці.

Допити полонених проводили слідчі т. зв. «мдб днр» спільно з представниками ПВК «Вагнер» та фсб рф. Під час допитів активно використовувалися фізичні тортури та побої.

Зазначається, що такі заходи, у першу чергу, були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущання, фізичне приниження, психологічну деморалізацію з метою зламу морально-психологічних якостей українських воїнів.

Попри те, що допити проводили конвеєрно на регулярній основі, українські полонені «проявили виключну мужність та незламну силу волі».

Бекграунд. Нагадаємо: 29 липня росія вдарила по СІЗО в Оленівці, у якому перебували полонені азовці. СБУ опублікувала перехоплення розмови бойовиків т. зв. днр, де вони зізнаються, що 27 липня українських військовополонених переселили з трьох бараків у промзону і зробили там казарми. 

Нещодавно з'явилися супутникові знімки СІЗО в Оленівці до і після теракту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло