Гетманцев анонсував створення держагентства з виконання Плану відновлення України

Гетманцев анонсував створення держагентства з виконання Плану відновлення України

Агентство зможе координувати роботу міністерств та підтримувати контакт з іноземними партнерами

Гетманцев анонсував створення держагентства з виконання Плану відновлення України
Фото: chesno.ck.ua

Що сталося. План відновлення України координуватиметься спеціальним державним Агентством розвитку, яке планується створити.

Джерело. Про це повідомив секретар Національної ради з відновлення Данило Гетманцев, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. «Уряд схиляється до того, що це буде держустанова за прикладом InvestUkraine», – сказав він.

Гетманцев пояснив, що Нацрада з відновлення доопрацьовує проєкт Плану, але не може давати доручення органам влади та слідкувати за їх виконанням. Тому запропонували створити Агентство, яке буде виконавчим органом, зможе координувати роботу міністерств, підтримувати контакт з іноземними партнерами, пропонувати зміни до плану та вирішувати багато інших питань.

Коментуючи критику, що цю функцію могло б виконувати Мінекономіки й чи варто збільшувати кількість держорганів, секретар Нацради наголосив, що «відновлення країни передбачає не лише економіку – до нього також належать культура, освіта, медицина, безпека».

Відповідаючи на запитання щодо дати остаточного затвердження Плану відновлення, Гетманцев зазначив, що «ми не знаємо, де опиниться фронт, це основний ризик, і під нього ми коригуватимемо дії та документ».

«Тому його не можна затвердити раз і назавжди», – пояснив він.

Секретар Нацради нагадав, що перша частина плану – це те, що можна і потрібно робити зараз, і цю роботу розпочато, зокрема, шляхом ухвалення парламентом необхідних законів.

«Дві стратегічні рамки – постійна загроза війни та інтеграція в ЄС, ми відштовхуємося від них», – наголосив Гетманцев.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що українській уряд та міжнародна експертна команда оцінили втілення Плану Маршалла для України в $765 млрд строком до 2032 року. З них $65 млрд має бути залучено вже цього року, близько $300 млрд – на етапі так званого Fast recovery 2023–2026 – з фокусом на соціальну інфраструктуру та інженерні комунікації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло