Латвія призупинила видачу росіянам будь-яких віз, виняток - участь у похороні близьких

Латвія призупинила видачу росіянам будь-яких віз, виняток - участь у похороні близьких

Інтенсивність російської розвідки в країні може посилитися

Латвія призупинила видачу росіянам будь-яких віз, виняток - участь у похороні близьких
Фото: DR

Що сталося. Посольство Латвії в росії написало у Twitter, що прийом заяв на отримання віз для громадян росії призупинено на «невизначений термін». 

Джерело: @LVembRussia

Деталі: В обліковому записі посольства зазначено, що візи росіянам поки що зможуть видавати лише в тому випадку, якщо в'їхати в країну потрібно для участі у похороні близького родича. Інформація підтверджується на сайті посольства Латвії у росії.

Після введення російських військ в Україну, навесні 2022 року, Латвія перестала видавати росіянам туристичні візи, але залишила можливість отримати короткострокові візи з гуманітарних міркувань та довгострокові національні візи для працевлаштування.

Як вказує Delfi, з 24 лютого до початку серпня «гуманітарні» візи видали великій кількості російських журналістів: 247 – співробітникам російських незалежних ЗМІ та 206 – членам їхніх сімей. Через хворобу або похорон родича видали 654 візи громадянам росії (за даними на кінець липня). 

Також після початку російського вторгненні в Україну Латвія видавала візи членам сімей громадян своєї країни та інших держав Євросоюзу.

Як зазначає Служба державної безпеки Латвії, в'їзд будь-якої людини зі згаданих країн, незалежно від професійної приналежності, на даний момент пов'язаний з ризиками.

СДБ прогнозує, що активність російських незалежних ЗМІ у Латвії, спрямована проти режиму президента путіна, змусить російську владу звернути більше уваги і на Латвію.

Внаслідок цього інтенсивність російської розвідки та діяльності з інформаційного впливу, спрямованої проти Латвії, може посилитися, пише Delfi.

Бекграунд. Як стало відомо, Естонія припиняє видавати росіянам посвідки на проживання та навчальні візи. Також влада країни пропонує всьому Євросоюзу заборонити видачу віз росіянам.

Нагадаємо, більша половина жителів Фінляндії виступили за те, щоб заборонити видачу віз росіянам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло