Перше судно, що ввійде в український порт за повномасштабну війну, прибуде 6 серпня

Перше судно, що ввійде в український порт за повномасштабну війну, прибуде 6 серпня

Загалом Україна готова приймати щонайменше 100 кораблів на місяць

Перше судно, що ввійде в український порт за повномасштабну війну, прибуде 6 серпня
Фото: marinetraffic.com

Що сталося. Перше судно, що ввійде в український порт за час повномасштабної війни, прибуде до Чорноморська 6 серпня.

Джерело. Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Деталі. Як свідчать дані Marine Traffic, корабель «FULMAR S» вже пройшов протоку Дарданелли та поки залишається в територіальних водах Туреччини. За прогнозом, він має прибути до порту «Чорноморськ» завтра приблизно о 23:00.

Міністерство зазначило, що гаранти безпеки судна, а саме Туреччина та ООН, підтвердили можливість заходу корабля до порту. Планується, що завантаження зерном та відправлення до пункту призначення має відбутися оперативно.

Структура додала, що Україна готова приймати та обробляти щонайменше 100 кораблів на місяць. Тим часом 13 суден уже чекають на вихід із порту.

«Розраховуємо, що за допомогою гарантів ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування найближчим часом зможемо експортувати 3 та більше мільйонів тонн агропродукції з портів «Одеса», «Чорноморськ», «Південний» на місяць», – прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що до порту Одещини прямує іноземне судно вперше за час повномасштабної війни. Раніше експорт здійснювали судна, що прибули в порт до вторгнення та залишалися заблокованими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло