ПВК Вагнера завербувала 1500 ув'язнених для війни в Україні в обмін на помилування

ПВК Вагнера завербувала 1500 ув'язнених для війни в Україні в обмін на помилування

Перевага надається тим, хто сидить за убивство і за розбій

ПВК Вагнера завербувала 1500 ув'язнених для війни в Україні в обмін на помилування
Фото: AlJazeera

Стало відомо, що з початку російського вторгнення в Україну вербувальникам із ПВК Вагнера вдалося заманити на фронт понад 1500 російських в'язнів. Їм обіцяють 200 000 рублів на місяць, виплату лікарняних за поранення, «гробових» у разі загибелі та помилування президента через півроку на війні, повідомляють російське опозиційне видання «Верстка» та фонд «Русь Сидящая».

За їхніми даними, рекрутери почали ходити по російських в'язницях ще навесні. Спочатку це були лише установи для колишніх силовиків, але влітку вербувальники перейшли на колонії загального, суворого та особливого режимів. Загалом представники ПВК Вагнера відвідали щонайменше 17 місць позбавлення волі у 10 регіонах росії – 14 із них були суворого режиму.

Засуджені зазначають, що вербувальники приїжджають невеликими групами та проходять на територію колонії зі зброєю. Перед ув'язненими вони виступають у внутрішньому дворі, закликаючи йти “захищати родіну”.

Насамперед, рекрутерів цікавлять засуджені за вбивство та розбій, а засуджених за сексуальне насильство та «наркотичні» статті до відбору не допускають.

Головний критерій при виборі кандидатів – фізична підготовка. На наступних етапах відбору людина проходить інтерв'ю та поліграф, під час якого у нього питають про ставлення до російської влади і чи не збираються він втекти в Україну.

При цьому на базі ІЧ-2 у Ростові-на-Дону працює тренувальний табір, де ув'язнені-добровольці проходять навчання по 20 годин на день. Перша група тих, хто пройшов навчання, вирушила на війну 20 липня.

Автори статті зазначають, що з ІЧ-19 у Комі та ІЧ-7 у Карелії надходили повідомлення про тиск на засуджених, які передумали воювати на Донбасі. Деяких із них за відмову відправляли в ізолятори.

Троє ув'язнених розповіли правозахисникам, що в колонії нібито приїжджає бізнесмен Євгеній Пригожин, якого вважають керівником ПВК Вагнера.

За даними правозахисників, 12 засуджених вже було поранено у боях і проходять лікування у Луганську. Ще щонайменше п'ятеро загинули на війні.

Нагадаємо, за даними розвідки, саме бойовики «ПВК Вагнер» здійснили мінування з використанням легкозаймистої речовини в колонії в Оленівці, де утримували українських військовополонених, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло