путін заборонив закордонним банкам виходити з росії

путін заборонив закордонним банкам виходити з росії

Тепер щоб покинути російський ринок, потрібен “дозвіл президента рф”

путін заборонив закордонним банкам виходити з росії
Фото: shutterstock

Що сталося. Для іноземних банків на російському ринку, які не встигли «вистрибнути» після загострення відносин із Заходом, схоже, безповоротно зачинився капкан. У п'ятницю, 5 серпня, президент владімір путін підписав указ «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв'язку з недружніми діями деяких іноземних держав». Цим указом фактично забороняється закордонним кредитним організаціям залишати росію.

Джерело. Про це пише moscowtimes.eu.

Деталі. Згідно з документом, інвесторам із «недружніх країн» відтепер забороняються угоди з продажу акцій та часток у статутних капіталах російських кредитних організацій.

Щоб позбутися частки, нерезидентам потрібно буде отримувати спеціальний дозвіл президента, а без нього угоди вважатимуться «нікчемними». Нові власники, які купили банк без «візи», будуть позбавлені «прав, передбачених законодавством рф», випливає із указу.

З великою ймовірністю у перелік банків потраплять усі найбільші закордонні гравці: Райффайзенбанк, ЮніКредит і Сітібанк, зазначає керуючий директор «Експерт РА» Юрій Бєліков.

Три банки сумарно мають активи на 3,5 трлн рублів і тримають вклади населення на 264 млрд рублів. І кожен із них шукає способи піти з країни. Сiti вів переговори про продаж із Експобанком та страховою компанією «РЕСО-Гарантія». Італійська Unicredit обмірковувала продаж «дочки» через структуру, яка дозволить викупити бізнес назад, якщо геополітична ситуація стабілізується. Австрійська група Raiffeisen Bank International також розглядала можливість продажу свого банку, який входить у топ-10 найбільших у росії та має статус системно значущого.

Продати бізнес після початку війни вдалося лише французькій групі Societe Generale. Її Росбанк дістався мільярдеру Владіміру Потаніну, який негайно опинився в списках санкцій Великої Британії, після чого і сам банк був відрізаний від операцій у фунтах.

Для решти банків двері на вихід з росії зачинилися, і цей перелік трьома іменами, швидше за все, не обмежиться, зазначає Бєліков.

Бекграунд. Нагадаємо, росіяни скуповують золото кілограмами, щоб захиститися від інфляції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло