Запорізьку АЕС пошкоджено внаслідок обстрілів, один енергоблок відключено

Запорізьку АЕС пошкоджено внаслідок обстрілів, один енергоблок відключено

Директор МАГАТЕ наголосив, що є реальний ризик ядерної катастрофи

Запорізьку АЕС пошкоджено внаслідок обстрілів, один енергоблок відключено
ЗАЕС
фото DR

Що сталося. Один із трьох працюючих енергоблоків Запорізької АЕС в окупованому російськими військами Енергодарі відключено внаслідок обстрілу, через що зараз станція працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Джерело. Про це повідомили в українському «Енергоатомі».

Деталі. Один з блоків був відключений від енергосистеми через аварійний захист і переведений в резерв після чергової атаки по місту. Також серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та допоміжний корпус.

«Три „прильоти“ зафіксовані прямо на майданчику станції, біля одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Висока пожежна небезпека», – зазначили в «Енергоатомі».

У повідомленні уточнюється, що український персонал продовжує працювати та докладати зусиль для забезпечення безпеки станції та ліквідації наслідків пошкоджень.

Компанія звинуватила в атаці російських військових, які навмисно влаштовують провокації.

Голова Міжнародного агентства з ядерної енергетики (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі закликав сторони конфлікту пустити на об'єкт інспекторів організації. За його словами, атомна станція працює з порушеннями, зв'язку з її співробітниками агентство не має.

Пряма мова. Заяву генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі у зв'язку з обстрілом Запорізької АЕС

«Я вкрай стурбований вчорашнім обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції, який підкреслює цілком реальну небезпеку ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров'ю населення та довкіллю в Україні та за її межами. <…>

За даними України, пошкоджень самих реакторів та радіаційного викиду не було. Проте є пошкодження на території станції. Військові дії, що загрожують безпеці Запорізької атомної електростанції, абсолютно неприйнятні і повинні бути зупинені будь-якою ціною. <…>

Я рішуче і наполегливо закликаю всі сторони виявляти максимальну стриманість поблизу цього важливого ядерного об'єкта з шістьма реакторами.

Ось уже чотири місяці я готовий очолити місію експертів МАГАТЕ з безпеки, захисту та гарантій на найбільшу в країні атомну електростанцію, Запорізьку. Ця місія відіграла б ключову роль у допомозі зі стабілізацією ситуації з ядерною безпекою.

Ця життєво важлива місія досі не відбулася не з вини МАГАТЕ. Незважаючи на наші рішучі зусилля, поки що це неможливо. Я не здамся. Я продовжуватиму наполягати – і ще раз наполягатиму – на тому, щоб ця місія МАГАТЕ нарешті відбулася. Але для цього буде потрібна співпраця, розуміння та сприяння з боку як України, так і росії».

Запорізька АЕС – найбільша у Європі, там працює близько 12 000 людей. Об'єкт перебуває під контролем росіян з початку березня 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло