Іспанія хоче розвивати імпорт українських зернових залізницею

Іспанія хоче розвивати імпорт українських зернових залізницею

Поїзд із кукурудзою для Іспанії пройде близько 2400 км залізницею через всю Європу

Іспанія хоче розвивати імпорт українських зернових залізницею
Фото: DR

Що сталося. Іспанія оголосила в середу про запуск «пілотного проекту» з імпорту 600 тонн української кукурудзи залізницею. Ціль ініціативи – демонстрація «альтернативи чи доповнення» морському проходу імпорту зерна з України.

Джерело. Про це пише RFI з посиланням на AFP.

Деталі. Залізничний склад, що складається з «25 контейнерів по 40 футів» кожен (67 кубометрів), вирушив у вівторок увечері з Мадрида до польського міста Холм, де очікується навантаження близько 600 тонн кукурудзи з України, з посиланням на заяву міністерства транспорту Іспанії пише AFP.

Цей поїзд, зафрахтований іспанською залізничною компанією Renfe, очікується на початку вересня в Барселоні. Поїзд пройде близько 2400 км «залізницею, що перетинає Європу» з Польщі до Іспанії, йдеться в тексті.

«Проект покликаний продемонструвати технічну та економічну доцільність залізничних перевезень зерна як альтернативи морському шляху в період війни, яка йде в Україні, і інцидентами в портах», – додають у міністерстві.

Україна і росія підписали дві окремі угоди 22 липня з ООН і Туреччиною, щоб зробити можливим відновлення експорту українського зерна, заблокованого через російське вторгнення після 24 лютого.

За словами української влади, з моменту підписання угод із чорноморських портів відпливло вісім суден.

Перше з цих восьми суден, що вийшли з українського порту Одеса 1 серпня, перевозило 26 000 тонн кукурудзи, що, звісно, набагато більше за 600 тонн, які перевозить поїзд Renfe.

Бекграунд. Як повідомлялося, американський балкер «Osprey S» прибув сьогодні з турецького порту «Іскендерун». Він візьме на борт 30 000 тонн української кукурудзи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло