росія тримає в «заручниках» українські родовища на $12,4 трлн – аналіз

росія тримає в «заручниках» українські родовища на $12,4 трлн – аналіз

Більше половини вугільних родовищ перебувають під окупацією

This material is also available in English
росія тримає в «заручниках» українські родовища на $12,4 трлн – аналіз
Зображення ілюстративне
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Аналітики SecDev порахували, що в «заручниках» у росії наразі перебувають українські родовища корисних копалин загальною вартістю понад $12,4 трлн.

Джерело. Про це пише The Washington Post (WP).

Деталі. За даними експертів, за час повномасштабної війни рф захопила 41 вугільне родовище, 27 джерел природного газу, 14 родовищ пропану, 9 нафтових, 6 залізних, 2 титанових, 2 цирконієвих та по одному зі стронцієм, літієм, ураном та золотом.

росія тримає в заручниках українські родовища на $12,4 трлн – аналіз

Також під тимчасовою окупацією росії перебуває кар'єр вапняку, який Україна використовувала для виробництва сталі.

Загалом росія контролює вже українських 63% вугільних, 42% родовищ металів, 20% газових, 11% нафтових, а також 33% рідкоземельних покладів.

WP зазначає, що Україна має ледве не найбільші запаси титанової та залізної руд, вугілля та літію, однак попри це блокування судноплавства та захоплення портів є більш нагальною проблемою для української економіки.

Бекграунд. Нагадаємо: Міненерго України планує накопичити 2,5 млн тонн вугілля до опалювального сезону. Структура першочергово орієнтується на видобуток власного ресурсу, а вже потім на закупівлю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло