Близько 13 000 білоруських військових погодилися воювати в Україні на боці росіян

Близько 13 000 білоруських військових погодилися воювати в Україні на боці росіян

Уздовж українського кордону зараз перебуває та виконує завдання шість білоруських батальйонів

This text is also available in English
Близько 13 000 білоруських військових погодилися воювати в Україні на боці росіян
Фото: flickr.com

Що сталося. Приблизно 13 000 білоруських військових погодилися воювати проти України на боці російської армії.

Джерело. Про це заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов.

Деталі. Він зазначив, що уздовж українського кордону зараз перебуває та виконує завдання шість батальйонів збройних сил білорусі.

«За наявними даними, росія продовжує втягувати білорусь у повномасштабну війну проти України. До 13 000 осіб з-поміж чинних та колишніх військовослужбовців підрозділів білоруських сил спеціальних операцій, а також ОМОН підписали згоду на участь у війні проти України», – заявив Громов.

За його словами, головною мотивацією для білорусів є матеріальна винагорода за участь у повномасштабній війні, оскільки «ніякого ідеологічного фундаменту в діях окупантів немає і ніхто не вірить в денацифікацію».

Крім того, росія стягує на територію білорусі іноземні команди від В'єтнаму, Узбекистану, Камеруну, Лаосу, Таджикистану, Киргизстану, Сирії та Малі – з 13 по 21 серпня планують проводити армійські ігри з учасниками з 37 країн.

Громов пояснив, що росія та білорусь таким чином хочуть продемонструвати нібито військове співробітництво.

За словами Громова, агресор може проводити напередодні Дня незалежності України провокації та диверсії на білоруському полігоні, із загибеллю іноземців з метою демонізувати ЗСУ та втягнути білорусь остаточно у воєнні дії.

Бекграунд. Нагадаємо, що до 11 серпня планується проведення першого етапу спільного оперативно-тактичного навчання з бойовою стрільбою збройних сил російської федерації та республіки білорусь. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло