Замовлення на російську зброю за кордоном зриваються, замовники втрачають до неї довіру – британська розвідка

Замовлення на російську зброю за кордоном зриваються, замовники втрачають до неї довіру – британська розвідка

Основні покупці російської зброї – Індія, Китай, Єгипет та Алжир

Замовлення на російську зброю за кордоном зриваються, замовники втрачають до неї довіру – британська розвідка
С-400
фото DR

Що сталося. Постачання російського озброєння за кордон опинилося під загрозою зриву. Військово-промисловий комплекс (ВПК) росії зазнає значного навантаження, а довіра до нього була підірвана невдачами у війні в Україні.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на Міноборони Великої Британії.

Деталі. Росія навряд чи зможе виконати низку експортних замовлень на бойові броньовані машини через виключно високий попит, який виник у російських збройних сил в Україні, і все сильніший ефект західних санкцій», – пише британська розвідка.

Так, вже зірвалася програма модифікації танків Т-72Б у Білорусі, яку мав провести російський «Уралвагонзавод». Республіка змушена була розробити альтернативне рішення модернізації танків.

Раніше також повідомлялося, що росія не може виконати своїх зобов'язань перед Індією – одним із найбільших у світі покупців російської зброї. За оцінкою американського дослідницького центру Стімсона, частка великих російських озброєнь в індійській армії може становити до 85%. Йдеться про таку техніку, як винищувачі, атомні підводні човни, авіаносці, танки та ракети.

Деякі експерти вважають, що через санкції щодо росії в Індії може знизитися обсяг російського військового імпорту. Оборонний аналітик центру Стімсона Самір Лалвані зазначає, що москва може зіткнутися з проблемами при імпорті ключових компонентів для своїх комплексів ППО С-400. 

Індія закупила партію С-400 у 2018 році, і замовлення ще не виконане. На його думку, на експорт можуть вплинути й втрати російської армії в Україні.

«Вона використовує всі свої запаси для відновлення сил», – каже аналітик. 

Водночас, зазначає він, індійські закупівлі стежать за тим, наскільки ефективною є російська техніка та інші озброєння в українському конфлікті.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), у 2017–2021 роках росія постачала озброєння до 45 країн. Основний обсяг припав на Індію, Китай, Єгипет та Алжир, сукупна частка яких становить у російському експорті 73%.

Москва продавала бойові літаки (48% загального обсягу), за якими йшли двигуни, головним чином авіаційні (16%), а також ракети (12%). За останні п'ять років обсяг продажів озброєнь рф знизився на 26%, зазначають у SIPRI.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло