Шольц: “росія мислить категоріями минулих століть, вважаючи, що можна напасти на сусідню країну”

Шольц: “росія мислить категоріями минулих століть, вважаючи, що можна напасти на сусідню країну”

путін порушив усі правила, про які вони домовлялися, сказав Шольц

Шольц: “росія мислить категоріями минулих століть, вважаючи, що можна напасти на сусідню країну”
Фото: DR

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв постачати Києву «далекобійне і дуже ефективне» озброєння. Путінську війну він назвав «жахливою», пише видання Deutsche Welle.

Війна, яку росія почала проти України, вимагає від Німеччини величезних зусиль з надання допомоги Україні «у її боротьбі за незалежність», наголосив Шольц.

Канцлер нагадав про радикальну відмову від колишнього курсу ФРН не постачати озброєння в кризові регіони світу і про те, що Німеччина передала для української армії сучасну німецьку бойову техніку, у тому числі й важку, яку він охарактеризував як «дуже ефективну».

За оцінкою глави уряду Німеччини, «росія мислить категоріями 17-го, 18-го та 19-го століть, проводить імперську політику і вважає за можливе здійснювати напад на сусідню країну і захоплювати частину її території». 

Але, на відміну від американського президента Джо Байдена, німецький канцлер утримується від того, щоб називати путіна воєнним злочинцем.

Відповідаючи на запитання кореспондента DW, Шольц заявив, що «це злочинна війна, у цьому немає жодних сумнівів».

Він нагадав про свій візит в Україну та факти скоєння воєнних злочинів російськими солдатами.

«Ми повинні вжити всіх заходів, – заявив Шольц, – щоб добитися їхнього розслідування». Що ж до самого путіна, то, додав канцлер, «російський президент несе відповідальність за цю війну, він вирішив її розпочати, і це жахлива, неприйнятна війна, яка порушує всі правила, про які ми домовлялися».

Бекграунд. У червні влада ФРН вперше оприлюднила реєстр військової підтримки України. У списках озброєнь були вказані: 30 зенітних самохідних установок Gepard, станція радіолокації COBRA, три реактивні системи залпового вогню MARS з боєзапасом, сім самохідних артилерійських установок PzH 2000 і близько 6000 одиниць боєприпасів, а також 54 броні.

Напередодні повідомлялося, що Пентагон припинив відправку нових реактивних систем залпового вогню HIMARS до України. Наразі Київ має на озброєнні вже 16 таких установок. Крім того, за даними Міноборони США, Україна отримає від Британії три M270 – системи, аналогічні до HIMARS, але встановлені на гусеничних бронемашинах, а не на колісних вантажівках. Ще три подібні системи надасть Німеччина.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло