Фінське Amnesty International втратило пожертвування від 400 осіб після скандальної доповіді про ЗСУ

Фінське Amnesty International втратило пожертвування від 400 осіб після скандальної доповіді про ЗСУ

Ключовим питанням зараз є не гроші, а те, як відновити довіру людей до Amnesty, каже керівництво

Фінське Amnesty International втратило пожертвування від 400 осіб після скандальної доповіді про ЗСУ

Що сталося. Фінське відділення міжнародної правозахисної організації Amnesty International втратило пожертвування від приблизно 400 приватних осіб після виходу скандальної доповіді про Збройні сили України.

Джерело. Yle

Деталі. У звіті організації, зокрема, йшлося, що військові наражають на небезпеку мирних жителів, начебто розміщуючи свої бази в школах і лікарнях. 

Розслідування викликало шквал критики, у тому числі у Фінляндії. На думку багатьох експертів, факти вирвані із загального контексту війни та повторюють російський пропагандистський наратив. 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Amnesty «намагається амністувати державу-терориста та перекласти відповідальність з агресора на жертву». 

Пізніше організація частково вибачилася за свій звіт, але при цьому правозахисники заявили, що не мають наміру відмовлятися від висновків, викладених у доповіді.

У Фінляндії Amnesty отримує пожертвування приблизно від 40 000 приватних осіб, з яких близько 30 000 є постійними щомісячними донорами, каже керівник фінського відділення Amnesty Франк Йоханссон.

За його словами, ключовим питанням наразі є не гроші, а те, як відновити довіру людей до організації.

Бекграунд. Нагадаємо, стало відомо, що Amnesty International формували звіт на основі свідчень в'язнів російських фільтраційних таборів та тюрем. По суті, «правильне» інтервʼю було єдиним шансом пройти фільтрацію та виїхати за межі окупованих територій.

Напередодні повідомлялося, що співзасновник шведської Amnesty International залишив організацію через доповідь про Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло