Amnesty International формували звіт на основі свідчень в'язнів російських фільтраційних таборів та тюрем

Amnesty International формували звіт на основі свідчень в'язнів російських фільтраційних таборів та тюрем

«Правильне» інтервʼю було єдиним шансом пройти фільтрацію та виїхати за межі окупованих територій

Amnesty International формували звіт на основі свідчень в'язнів російських фільтраційних таборів та тюрем
Фото: Federico Pestellini

Що сталося. Amnesty International використали для підготовки скандального звіту свідчення людей, які знаходились в фільтраційних таборах та тюрмах на тимчасово окупованих територіях.

Джерело. Про це стало відомо Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Деталі. Там зазначають, що збором свідчень для звіту займалися незалежні журналісти та волонтери. Проте вони отримували більшість матеріалів у ході опитування осіб, евакуйованих на непідконтрольні України території Донецької та Луганської областей або Криму.

Зокрема, матеріал збирався на території фільтраційних таборів та тюрем. Опитування проводилось серед «охочих» надати подібного роду інформацію.

Що це означає. У Центрі стратегічних комунікацій зазначають, що ця інформація, зібрана на території таборів, не мала взагалі використовуватись під час складання звіту. Адже такі інтервʼю були відібрані під очевидним тиском з боку силових охоронних органів рф (адміністрації закладів), який здійснювався на постійній основі.

Зазначається, що інколи такого роду «правильне» інтервʼю було єдиним шансом пройти фільтрацію та виїхати за межі окупованих територій.

Крім цього, зібрані журналістами та найманими волонтерами матеріали також проходили перевірку адміністрацією закладів та, в окремих випадках, співробітниками фсб рф.

Бекграунд. Як відомо, Amnesty International у своєму звіті звинуватила українських військових у «порушенні законів війни». В Україні на ці заяви відреагував президент Зеленський, а голова українського офісу Amnesty пішла з посади.

Згодом Amnesty попросила вибачення за «страждання та обурення», які викликав її звіт зі звинуваченням ЗСУ в створенні загрози цивільному населенню, проте не відмовилася від висновків, яких дійшла.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло