Парламент збільшив видатки з держбюджету на оборону на 270 млрд грн
Поправку про залучення $350 млн кредиту Канади на закупівлю газу не включили у фінальну редакцію

Що сталося. Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7644 про зміни до державного бюджету на 2022 рік. Депутати підтримали збільшення додаткових бюджетних витрат на оборону на 270,1 млрд грн користуючись з внутрішніх запозичень.
Джерело. Про це повідомив перший заступник голови Податкового комітету ВР Ярослав Железняк.
Деталі. За проєкт закону проголосували 287 народних депутатів.
Міністерство оборони отримає 241,1 млрд грн (з них на оплату військовим – 145,3 млрд грн), МВС – 22,8 млрд грн, Головному управлінню розвідки – 2,2 млрд грн, СБУ – 2,4 млрд грн, Держспецзв'язку – 425 млн грн, Управління державної охорони – 197,2 млн грн, Служба зовнішньої розвідки – 139,3 млн грн.
Також передбачається збільшити резервний фонд Мінфіну на 715 млн грн і виділити Мінекономіки на мобілізаційну підготовку галузей економіки – 10 млн грн.
Поправку про виділення 12,7 млрд грн для «Нафтогазу України» на закупівлю газу користуючись з кредиту від уряду Канади не включили у фінальну редакцію.
Загальні видатки держбюджету-2022 зростуть до 2,633 млрд грн, що на 75% (1,136 трлн грн) більше, ніж планувалося до війни.
Бекграунд. Раніше бюджетний комітет парламенту схвалив для ухвалення в цілому збільшення видатків держбюджету на 270 млрд грн, включивши до нього додатково 12,7 млрд грн (близько $350 млн) для закупівлі «Нафтогазом» природного газу для проходження опалювального сезону.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].