Німці платитимуть за газ щороку на 500 євро більше через російське вторгнення

Німці платитимуть за газ щороку на 500 євро більше через російське вторгнення

Німеччині доведеться пройти крізь “гіркий” період, перш ніж вона вийде із залежності від російського газу

Німці платитимуть за газ щороку на 500 євро більше через російське вторгнення
Фото: Pixaby

Що сталося. Домогосподарства в Німеччині збираються платити майже на 500 євро  на рік більше за газ. Це пов'язано із започаткованим німецькою владою новим податком для покриття витрат на заміну поставок російського газу.

Джерело. Sky News

Деталі. Німеччина значною мірою була залежною від російського газу, і тепер їй доводиться терміново шукати інших постачальників, оскільки західні країни відвертаються від москви.

Податок буде введено з 1 жовтня, він діятиме до квітня 2024 року, щоб допомогти Uniper, найбільшому німецькому імпортеру російського газу, та іншим імпортерам впоратися зі стрімким зростанням цін.

Хоча домогосподарства вже зіткнулися зі значним зростанням вартості життя, міністр економіки Роберт Хабек сказав, що альтернативою є «крах німецького енергетичного ринку, а разом з ним і значної частини європейського енергетичного ринку».

Він сказав, що Німеччині потрібно «випити ці гіркі ліки», щоб здійснити необхідні зміни.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Німеччина заповнює газові сховища швидше, ніж передбачалося: вже закачано 75% обсягу.

Більше про “газові ігри” кремля – в матеріалі Mind “путінська авантюра: як «газпром» втрачає європейський ринок”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло