Виплати за погашенням ОВДП перевищили запозичення на 43,7 млрд грн

Виплати за погашенням ОВДП перевищили запозичення на 43,7 млрд грн

Наприкінці липня цей показник становив 34,1 млрд грн

Виплати за погашенням ОВДП перевищили запозичення на 43,7 млрд грн
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Виплати за погашеннями внутрішніх боргових інструментів перевищили запозичення на аукціонах із продажу облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) на 43,7 млрд грн.

Джерело. Про це повідомляє Національний банк України (НБУ).

Деталі. З початку повномасштабної війни уряд спрямував на погашення ОВДП понад 130 млрд грн, близько $1,5 млрд та 168 млн євро. Водночас від розміщення нових боргових інструментів на внутрішньому ринку вдалося залучити майже 100 млрд грн, $908,7 млн та 384,3 млн євро.

Ще в липні цього року обсяг отриманих урядом коштів на аукціонах із продажу ОВДП перевищував суму погашень на 34,1 млрд грн, однак надалі сальдо внутрішніх боргових операцій уряду стало від'ємним. Зокрема:

  • у квітні суми погашень внутрішніх боргових інструментів на 2,85 млрд грн перевищували розмір запозичень на аукціонах із продажу ОВДП;
  • у травні – на 411 млн грн;
  • у червні – на 20,997 млрд грн;
  • з початку серпня – 13 011,9 млн грн.

Нацбанк додає, що на минулому аукціоні з продажу військових облігацій ставки за ОВДП, які розміщуються на 6 місяців, зросли до 12%. Тим часом ставки за гривневими ОВДП, що розміщуються на 12 та 14 місяців, підвищили до 14% та 16% відповідно. Без змін залишилася доходність від тримісячних гривневих облігацій – на рівні 9,5%.

Стосовно доларових облігацій, ставки за тримісячними цінними паперами підняли до 3,5%, шестимісячних до 4% та річних – до 4,5%. Водночас ставки за ОВДП, номіновані у євро, вирішили залишити на рівні 2,5% для всіх термінів погашення.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що виплати за погашенням ОВДП перевищили запозичення на 34,1 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло