ОНОВЛЕНО: НКРЕКП звинувачує «ДТЕК» у перевищенні 50% ліміту продажу е/е на ринку між афілійованими компаніями

ОНОВЛЕНО: НКРЕКП звинувачує «ДТЕК» у перевищенні 50% ліміту продажу е/е на ринку між афілійованими компаніями

Також НКРЕКП вважає, що середньозважені ціни продажу «ДТЕК» на електронних аукціонах на УЕБ були нижчими, ніж середньозважені ціни інших виробників

ОНОВЛЕНО: НКРЕКП звинувачує «ДТЕК» у перевищенні 50% ліміту продажу е/е на ринку між афілійованими компаніями

Що сталося. Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг, (НКРЕКП) звинувачує «ДТЕК» у перевищенні 50% ліміту продажу е/е на ринку між афілійованими компаніями.

Джерело. Про це йдеться в рішенні комісії, ухваленому на засіданні 16 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. «Службовою запискою від 13 червня 2022 року департамент енергоринку повідомив департамент ліцензійного контролю про те, що 100% обсягу продажу електричної енергії «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «ДТЕК Східенерго» за двосторонніми договорами «Д.Трейдінг» протягом березня травня 2022 року значно перевищували встановлену законодавством межу (50%)», – повідомив регулятор.

Крім того, за даними Нацкомісії, середньозважені ціни продажу «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «ДТЕК Східенерго» на електронних аукціонах на Українській енергетичній біржі у квітні та травні 2022 року були нижчими за середньозважені ціни інших виробників і не покривали собівартості виробництва електроенергії генерувальними компаніями та «ДТЕК».


Водночас пресслужба «ДТЕК» повідомила Mind: «ДТЕК» продає електроенергію на відкритих і прозорих торгах на Українській енергетичній біржі, відповідно до дії обов'язкової регуляторної вимоги розміщення обсягів на УЕБ. Разом з тим зазначимо, що будь-який учасник може прийти та купити об’єми, при цьому хто саме купує електроенергію у системі – не відображається».

У компанії додали, що «фактично генерація позбавлена можливості керувати фактом продажу тим чи іншим контрагентам, адже це означатиме порушення регламенту Біржі. В «ДТЕК» зауважили, що відтак у реаліях продажу електроенергії на площадці УЕБ норма «не є доцільною».

«Компанія сподівається на повне та незалежне розслідування Регулятора з урахуванням зазначених фактів», – підкреслили в «ДТЕК».

Бекграунд. Раніше президент Володимир Зеленський продовжив дію закону про фінансову реструктуризацію, який знімає низку обмежень. Це дало змогу Нацкомісії з 8 серпня відновити торгівлю цінними паперами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло