ОНОВЛЕНО: НКРЕКП звинувачує «ДТЕК» у перевищенні 50% ліміту продажу е/е на ринку між афілійованими компаніями
Також НКРЕКП вважає, що середньозважені ціни продажу «ДТЕК» на електронних аукціонах на УЕБ були нижчими, ніж середньозважені ціни інших виробників

Що сталося. Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг, (НКРЕКП) звинувачує «ДТЕК» у перевищенні 50% ліміту продажу е/е на ринку між афілійованими компаніями.
Джерело. Про це йдеться в рішенні комісії, ухваленому на засіданні 16 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».
Деталі. «Службовою запискою від 13 червня 2022 року департамент енергоринку повідомив департамент ліцензійного контролю про те, що 100% обсягу продажу електричної енергії «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «ДТЕК Східенерго» за двосторонніми договорами «Д.Трейдінг» протягом березня травня 2022 року значно перевищували встановлену законодавством межу (50%)», – повідомив регулятор.
Крім того, за даними Нацкомісії, середньозважені ціни продажу «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «ДТЕК Східенерго» на електронних аукціонах на Українській енергетичній біржі у квітні та травні 2022 року були нижчими за середньозважені ціни інших виробників і не покривали собівартості виробництва електроенергії генерувальними компаніями та «ДТЕК».
Водночас пресслужба «ДТЕК» повідомила Mind: «ДТЕК» продає електроенергію на відкритих і прозорих торгах на Українській енергетичній біржі, відповідно до дії обов'язкової регуляторної вимоги розміщення обсягів на УЕБ. Разом з тим зазначимо, що будь-який учасник може прийти та купити об’єми, при цьому хто саме купує електроенергію у системі – не відображається».
У компанії додали, що «фактично генерація позбавлена можливості керувати фактом продажу тим чи іншим контрагентам, адже це означатиме порушення регламенту Біржі. В «ДТЕК» зауважили, що відтак у реаліях продажу електроенергії на площадці УЕБ норма «не є доцільною».
«Компанія сподівається на повне та незалежне розслідування Регулятора з урахуванням зазначених фактів», – підкреслили в «ДТЕК».
Бекграунд. Раніше президент Володимир Зеленський продовжив дію закону про фінансову реструктуризацію, який знімає низку обмежень. Це дало змогу Нацкомісії з 8 серпня відновити торгівлю цінними паперами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].