СБУ викрила хакерів, що розповсюджували фейкові повідомлення про «мінування»

СБУ викрила хакерів, що розповсюджували фейкові повідомлення про «мінування»

Мешканці Києва та Рівненщини отримували за це гроші від координатора з рф

СБУ викрила хакерів, що розповсюджували фейкові повідомлення про 	«мінування»
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Служба безпеки України (СБУ) викрила двох хакерів, що розповсюджували фейкові повідомлення про «мінування».

Джерело. Про це повідомляє СБУ.

Деталі. Мешканці Києва та Рівненської області були керівниками хакерської групи «FR Destructor». Зловмисники діяли на території України протягом останніх двох років та особливо активізувалися напередодні повномасштабного вторгнення.

Під час своєї діяльності керівники групи відправляли анонімні електронні листи з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування свого місцеперебування, залучали спільників для поширення фейків та пропонували за це грошові винагороди.

СБУ викрила хакерів, що розповсюджували фейкові повідомлення про 	«мінування»

Самі ж злочинці отримували «дохід» від координатора з рф. Наразі слідчі перевіряють їхню причетність до спецслужб агресора. Під час обшуку у них вилучили мобільні телефони, банківські картки, комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності. Облікові записи, з яких реалізовувалися злочини, заблокували.

Двом хакерам оголосили про підозри в розповсюдженні завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності. Скоєння відповідного злочину карається позбавленням волі на строк від 2 до 6 років.

У випадках, коли повідомлення про мінування стосуються критично важливих об’єктів інфраструктури, органів державної влади, закладів охорони здоров’я або закладів освіти, злочинців можуть ув'язнити на 4-8 років.

Бекграунд. Раніше містами України прокотилася хвиля повідомлень про «мінування» вокзалів та ринків. Повідомлення стосувалися 6 різних великих українських міст.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло