росія продає вугілля в Китай за півціни, тому що в Європі його більше не хочуть
Але все одно перенаправити на схід такі обсяги неможливо

Слідом за нафтовими компаніями, які змушені продавати російські барелі на $30 дешевше за світові ціни, до політики двозначних знижок перейшли експортери вугілля, які втратили через санкції головний ринок збуту – Євросоюз. У липні поставки російського вугілля в ЄС впали на 3 млн тонн.
Джерело. The Moscow Times з посиланням на статистику Центру розвитку енергетики (ЦРЕ).
Але як і у випадку з нафтою, обсяги вдалося перенаправити в азіатські країни, які наростили закупівлі на 2,8 млн тонн і стали найбільшими клієнтами російських вугільників: Індія придбала за місяць 2 млн тонн (на 60% більше, ніж у червні), а Китай – 6,8 млн тонн (+40%).
Заманити покупців купувати санкційне вугілля вдається за рахунок знижок, які з початку війни з Україною зросли вдесятеро. У середньому кожна тонна сировини з росії продається на 45-50% дешевше, ніж аналоги від інших постачальників, а в грошах дисконт сягає $200, оцінює ЦРЕ.
Таким чином, лише за один місяць поставок до Китаю російські вугільники недоотримали $1,3 млрд порівняно з доходом, який могли б побачити на своїх рахунках, якби знижок не було.
Європейська заборона на ввезення вугілля набула чинності 9 серпня. Тепер постачання вугілля до ЄС заборонено повністю. А це 50 млн тонн на рік, і перенаправити такий обсяг на схід неможливо, оскільки потужності Транссибу не дозволяють, каже фахівець із регіональної економіки, професор МДУ Наталія Зубаревич.
Ситуацію для шахтарів та вугільної галузі погіршує те, що навіть в Азію російське вугілля возити стане складно: санкції ЄС передбачають не лише ембарго, а й заборону страхування морських поставок російського вугілля. Причому не лише в ЄС, а й у всьому світі.
Бекграунд. Між тим, як повідомлялося, Євросоюз знайшов заміну російському вугіллю в Колумбії та Австралії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].