Україна отримала вже 100 дронів в рамках проекту “Армія дронів” - Федоров
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Україна отримала вже 100 дронів в рамках проекту “Армія дронів” - Федоров

Однак їх потрібно набагато більше - до 10 тисяч

Україна отримала вже 100 дронів в рамках проекту “Армія дронів” - Федоров
Михайло Федоров
фото DR

У рамках проекту «Армія дронів» Україна отримала вже близько 100 із 200 замовлених великих безпілотних літальних апаратів, здатних пересуватися на великі відстані.

Джерело. Про це міністр із питань цифрової трансформації Михайло Федоров розповів в інтерв'ю агентству «Укрінформ «. 

Решта апаратів прибуде до початку листопада, вважає чиновник.

“«Армія дронів» – це комплексний та системний проект в рамках UNITED24, який ми реалізуємо разом з Генштабом ЗСУ та Держспецзвʼязку”, – розповів міністр.

«Зараз у нас майже 2500 кілометрів лінії фронту. Є ще глибина фронту, яку ми умовно розділили на чотири рівні. Перша лінія – це до 3 км, друга, третя та четверта – 60, 70 і 120 км відповідно. Так от , для 3-кілометрової зони нам потрібно до 10 000 дронів <…> Вони потрібні для міських боїв та розвідки на невеликі відстані. Для інших ліній потрібні великі безпілотники, які літають на довгі відстані. Таких дронів ми законтрактували вже більше 200 штук. Орієнтовно стільки їх потрібно, щоб наші військові могли виконувати тактичні завдання на лінії фронту. Вони починають поступово надходити – близько 100 штук вже в Україні. Я думаю, що до кінця жовтня-початку листопада усі законтрактовані дрони будуть у нас. «, – додав Федоров.

“Тепер наше завдання, щоб постійно підтримувати цю кількість безпілотників. Тобто, незалежно від того, скільки їх буде знищено ворогом, ми маємо забезпечити можливість їх оперативного поновлення. Для цього ми постійно шукаємо можливості для купівлі цих дронів, ремонтуємо старі, відкриваємо хаби для їх відновлення та, звісно, навчаємо на постійній основі пілотів. Наразі вдалось зібрати вже близько 855 млн грн на купівлю нових БПЛА”, – повідомив міністр Мінцифри.

Бекграунд. Нагадаємо, вперше на кошти, зібрані через UNITED24, придбали гелікоптер МІ-2АМ-1, який служитиме для евакуації важкопоранених з поля бою.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло