Трюдо та Шольц викрили, навіщо путін вимагав від Канади газову турбіну для «Північного потоку –1»
Тактика, спрямована на розкол Європи, не спрацювала, вважають вони

Зусилля росії щодо перетворення енергетичної політики на зброю не мали успіху, оскільки Канада погодилася на постачання газової турбіни для «Північного потоку –1», по якому газ йде до Німеччини, заявили в понеділок канцлер Німеччини Олаф Шольц і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо на спільній прескоференції.
Джерело. CNN
Докладно. «Це було важливе рішення, тому що воно викрило стратегію президента росії путіна, спрямовану на роз'єднання союзників, що могло би вплинути на підтримку України, і якщо ми триматимемося разом, то ми можемо протистояти цьому», – сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц.
«Росія більше не є надійним діловим партнером, – сказав Шольц. – Вона скоротила постачання газу по всій Європі, завжди посилаючись на технічні причини, яких ніколи не існувало насправді. І тому важливо, щоб ми не потрапили в путінську пастку та трималися разом», – додав він.
За словами Трюдо, у найближчі рік чи два Європа й Німеччина, як і раніше, залежатимуть від російського імпорту, особливо від газу.
Прем'єр-міністр Канади відкинув спроби росії звинуватити Канаду.
«Ми повернули цю турбіну – і таким чином росія втратила можливість звинуватити когось ще у своєму рішенні використовувати енергетичну політику як зброю», – заявив прем'єр-міністр Канади.
«Мета росії полягає не лише в тому, щоб створити розбіжності між країнами, які твердо підтримують Україну, а й у тому, щоб підірвати громадську підтримку наших проукраїнських урядів. І в цьому ми вирішили ухвалити важке рішення щодо повернення цих турбін, тому що ми не хочемо розколу в нашій непохитній підтримці України», – сказав Трюдо.
Трюдо сказав, що Україна «бореться не лише за себе, а й за всіх нас, за цінності, які є основою демократії».
«І саме тому ми однозначно говоримо, що путін не повинен перемогти. Ми продовжимо підтримувати Україну, щоб стати на захист наших демократій», – пообіцяв Трюдо.
Бекграунд. За словами Шольца, газова турбіна перебуває в Німеччині і чекає на застосування. «Газпром» у липні суттєво скоротив поставки газу до Німеччини, заявивши, що несправна газова турбіна потребує ремонту. Постачання газу було відновлено на рівні лише 20% від максимальної потужності. А наприкінці серпня «Газпром» оголосив про подальший технічний ремонт, що призвело до чергового припинення поставок газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].