Через санкції вугільній промисловості росії загрожує банкрутство - Bloomberg
Санкції фактично зупинили поставки вугілля з росії

Російська вугільна промисловість зіткнулася із ризиком масових банкрутств. Через західні санкції російські компанії втратили преміальні ринки збуту, а пошук альтернативи на азіатських ринках змушує продавати продукцію з серйозним дисконтом, що б'є по доходах.
Більше того, заборона на імпорт вугілля з росії з боку Євросоюзу, яка вступила в дію 10 серпня, вже фактично зупинила морські поставки вугілля з росії, наземні транспортні потужності просто не можуть прийняти такі обсяги постачання.
Джерело. Про це пише агентство Bloomberg, на яке посилається The Insider.
Деталі. Про суворі ризики для всієї промисловості йдеться у протоколі засідання Держради з енергетики рф. Чиновники визнають, що санкції значно збільшили витрати російських компаній.
У 2021 році обсяг поставок вугілля у Європу оцінювався в 48,7 млн тонн, це приблизно 21,8% від усього вугільного експорту росії, або 8 млрд євро на рік. Після введення санкцій цей ринок остаточно закрився для російських виробників, більше того, проблеми є з поставками у Японію, Південну Корею і Тайвань – ці країни побоюються санкцій і не готові співпрацювати з російськими компаніями.
Тому росії доводиться конкурувати за азіатські ринки з Австралією та іншими лідерами вугільного ринку, пропонуючи значний дисконт на свою продукцію. Знижки допомогли наростити частку поставок до Китаю на 22%, зазначає видання.
Bloomberg відзначає, що санкції фактично зупинили поставки вугілля з росії, тому що міжнародні морські перевізники та страховики не готові порушувати санкційний режим. Як приклад, агентство наводить найбільшу вугільну компанію росії – СУЕК, чиї поставки по воді в прямому сенсі зупинилися: з середини серпня компанія не змогла відправити жодного танкера зі своїм вугіллям.
Проблема в тому, що ЄС заборонив страхувати судна з російським вугіллям. Міжнародний ринок страхування, як зазначає агентство, поділено між американськими, європейськими, британськими та швейцарськими компаніями, які виконують санкції Заходу. На пошук альтернатив знадобиться час, а вартість страхових послуг буде явно дорожчою через підвищені ризики.
З аналогічними проблемами у грудні 2022 року може зіткнутися і російська нафтова галузь: нафтове ембарго передбачає заборону страхування енергоносіїв морським шляхом.
Бекграунд. Нагадаємо, у найбільшому вугільному басейні росії через санкції зупиняють видобуток.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].