Міністри енергетики ЄС зберуться на екстрене засідання з приводу енергетичної кризи
Європейські країни за останній рік витратили 280 млрд євро на пом'якшення наслідків кризи, але це не допомогло

Європейські уряди за останній рік виділили мільярди євро на пом'якшення наслідків енергетичної кризи. Але проблеми це не вирішує: ціни на електроенергію б'ють рекорди, а вартість газу перевищила $3200 за 1000 кубометрів.
Найближчим часом міністри енергетики ЄС можуть зібратися на екстрену нараду для обговорення подальших заходів. Експерти закликають зосередитися не на допомозі бізнесу та домогосподарствам, а на скороченні споживання енергії.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. Міністри енергетики ЄС можуть зібратися на екстрену нараду для обговорення різкого стрибка цін на електроенергію,. З такою пропозицією виступає Чехія, яка з липня на півроку стала головою Ради ЄС. При цьому, як заявив міністр промисловості Чехії, Прага наполягатиме на обговоренні обмеження цін на енергоносії.
Представник французького уряду заявив, що Париж загалом підтримує ідею єдиної політики ЄС щодо боротьби з енергокризою, але не обов'язково схвалить ідею обмеження цін. Він додав, що у Франції ситуація з інфляцією відрізняється від інших країн на краще.
Загалом європейські країни за останній рік витратили близько 280 млрд євро на пом'якшення наслідків енергетичної кризи для підприємств та домогосподарств, підрахували в аналітичному центрі Bruegel. У підрахунки включені всі виділені на ці цілі держвитрати, починаючи від субсидій для малого бізнесу в Греції до прямим виплат споживачам у Бельгії.
Найбільше коштів на підтримку населення в умовах енергокризи виділили:
- Німеччина (60,2 млрд євро)
- Італія (49,5 млрд євро)
- Франція (44,7 млрд євро)
- Велика Британія (44,3 млрд євро)
- Іспанія (27,3 млрд євро).
Ціни на енергоресурси будуть високими протягом усієї зими, і європейські країни мають бути готовими до найгіршого сценарію, за якого ціни залишаться на таких рівнях і надалі, зазначив аналітик Bruegel. На його думку, урядам потрібно сфокусуватися на способах скорочення попиту на електроенергію у тих секторах, де це можливо.
Ціни на енергоносії в Європі підскочили більш ніж удесятеро порівняно із середнім сезонним значенням за останні п'ять років на тлі зниження постачання російського газу.
Президент Франції Еммануель Макрон напередодні назвав поточну ситуацію з енергоносіями переломним моментом та кінцем достатку.
«Наша свобода, система свободи, в якій ми звикли жити, має свою ціну, – заявив Макрон. – І іноді, коли нам потрібно її захистити, це може спричинити жертви».
МВФ побоюється, що поточна політика ЄС, спрямована на субсидування високих тарифів на електроенергію, а також ціновий контроль не допоможе знизити ціни. Замість того, щоб виділяти величезні кошти на пом'якшення наслідків енергокризи, МВФ закликає зосередитися на заходах щодо економії електроенергії: якщо попит на неї буде нижчим, то й ціни знизяться.
Бекграунд. Між тим повідомляється, що у Європі зупиняються підприємства через енергетичну кризу, оскільки ціна електроенергії злетіла майже в десять разів порівняно з минулим роком.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].