Нідерланди планують відправити в Україну нові групи слідчих на допомогу міжнародному суду

Нідерланди планують відправити в Україну нові групи слідчих на допомогу міжнародному суду

Розглядається питання щодо залучення експертів з інших країн

Нідерланди планують відправити в Україну нові групи слідчих на допомогу міжнародному суду
Фото: AFP - OLEKSANDR GIMANOV

Уряд Нідерландів оголосив, що планує направити в Україну ще три місії слідчих для допомоги Міжнародному кримінальному суду (МКС, Гаага) у розслідуванні воєнних злочинів, скоєних під час російського вторгнення.

Джерело. RFI

Деталі. Таке рішення було ухвалено після консультацій із МЗС України. Місії заплановані на осінь цього року та 2023 рік. У травні цього року в Україні вже було розгорнуто групу нідерландських слідчих у рамках найбільшої в історії місії МКС.

Нові команди працюватимуть під прапором МКС, повідомили нідерландські МЗС, мін'юст та міноборони у спільному листі до парламенту.

До слідчих груп увійдуть представники нідерландської військової поліції (KMar) та експерти з інших оборонних підрозділів. Розглядається питання щодо приєднання до цієї команди експертів з інших країн.

Крім того, нідерландська військова поліція веде переговори з МКС щодо міжнародної системи ротації слідчих.

«Адже важливо зібрати докази можливих воєнних злочинів якнайшвидше після їх скоєння та відповідно до міжнародних стандартів», – йдеться у листі.

Слідчо-доказова діяльність ведеться в районах, підконтрольних українським силам і де немає прямих зіткнень із російськими військами. Якщо ситуація з безпекою у тому чи іншому районі погіршується, слідчі можуть бути відкликані.

МКС оголосив про відкриття розслідування ймовірних військових злочинів та злочинів проти людяності невдовзі після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Бекграунд. У травні цього року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан повідомив, що в Україну було направлено понад 40 експертів для розслідування ймовірних воєнних злочинів.

У червні влада Нідерландів заявила, що не дозволила агенту російської військової розвідки, який видавав себе за бразильського стажера, влаштуватися в МКС.

Кілька країн та організацій підтримують Україну у справі розслідування військових злочинів. Так, наприклад, в Україні було розгорнуто групу французьких жандармів.

Як стало відомо, Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі має намір почати розгляд першої справи про воєнні злочини росії в Україні вже цієї зими. Більше про те, як притягнути путіна до відповідальності – за посиланням.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло