“Газпрому вже ніхто не боїться”: ціни на газ в Європі обвалилися на $1000 за три дні
Незважаючи на зупинку “Північного потоку”, ціни на газ знижуються

Шантаж з боку російського “Газпрому”, який триває з початку російського вторгнення в Україну, справляє все менше враження на європейський газовий ринок.
Незважаючи на другу з початку літа зупинку «Північного потоку», відключення газу для Франції та нове скорочення поставок в Італію, ціна газу на лондонській біржі ICE стрімко котиться вниз.
Після аварії на 17% у понеділок та ще 6,5% у вівторок на торгах у середу котирування ф'ючерсів на газ із постачанням у жовтні обвалилися ще на 13% і в моменті опускалися до $2450 за тисячу кубометрів.
Джерело. Про це пише The Moscow Times.
Деталі. За неповні три дні газ втратив третину вартості, або більше $1000 за тисячу кубів, потягнувши ціни на електроенергію в найбільших економіках зони євро. У Німеччині вартість мегават-годину на оптовому ринку на рік обвалилася з історично рекордних 1050 євро у п'ятницю до 545 євро в середу.
Енергетичний шантаж росії провалився, каже професор Hertie School Лайон Херт: «Північний потік зупинено, а ринку байдуже, і ціни падають вниз».
Причина в тому, що газові сховища в Європі наповнюються з випередженням плану, зазначає Вей Сюн, старший аналітик Rystad Energy. План Єврокомісії вимагав, щоб ПСГ були заповнені на 80% до 1 жовтня, але загалом щодо ЄС цієї мети було досягнуто вже наприкінці серпня. При цьому у Франції, яка на 20% забезпечувала свої потреби газом “Газпрому”, сховища наповнені на 90%.
Відмова росії від поставок Франції є «використанням енергії як зброї», заявила міністр перетворення енергетики Аньєс Паньє-Рюнаше.
Але «Франція готувалася до такого сценарію з весни», підкреслила вона, додавши, що ПСГ будуть заповнені на максимум потужності протягом двох тижнів.
Країни Європи наближаються до фізичних обмежень у газових сховищах, зазначає Йон Трісі, видавець інвестиційного бюлетеня Fuller Treacy Money. «Щоб досягти цього, газ купувався без огляду на ціни. Вони росли на припущенні, що на Європу чекає небувала енергетична криза, – зазначає Трісі. – Але вона може виявитися не небувалою, а просто кризою. І це означає, що ми наближаємося до кінця періоду безладного скуповування».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].