Конфлікт у Лівії підштовхує вгору попит та ціни на нафту
Водночас Саудівська Аравія натякає на необхідність скорочення видобутку нафти

Що сталося. Конфлікт у Лівії підштовхує вгору попит та ціни на нафту, оскільки країна є одним із найбільших у світі постачальників нафти й входить до складу ОПЕК – є побоювання, що її внутрішньополітичний хаос негативно позначиться на світових постачаннях.
Джерело. Про це йдеться у матеріалі Mind «Нафта, газ та холодна зима: що відбувається на світовому ринку енергоносіїв».
Деталі. У столиці Тріполі відбуваються запеклі зіткнення між прихильниками тимчасового уряду національної єдності (ПНЕ) Лівії, яку очолює Абдель Хаміду Дбейбе, і силами, які лояльні до обраного парламентом прем'єр-міністра Фатхі Башаге.
Водночас Саудівська Аравія, яка є неформальним лідером ОПЕК (хоча в складі цього об'єднання понад 10 країн), натякає на необхідність скорочення видобутку нафти. Інші члени ОПЕК її в цьому бажанні підтримують.
«Чи обіцяла Саудівська Аравія добувати більше нафти? Ні. Чи готова вона це робити? Так, але потрібні ринкові причини, і робити це необхідно в рамках ОПЕК», – прокоментувала позицію Саудівської Аравії заступник керівника бюро ОПЕК Амена Бакр.
Бекграунд. Нагадаємо: на світовому енергетичному ринку ціни на нафту практично безупинно йдуть угору від середини серпня, а вартість газу в Західній Європі оновлює нові максимуми. Причому експерти вважають, що це ще не межа. Mind розбирався, чому дорожчають енергоносії і як довго це триватиме.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].