Конфлікт у Лівії підштовхує вгору попит та ціни на нафту
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Конфлікт у Лівії підштовхує вгору попит та ціни на нафту

Водночас Саудівська Аравія натякає на необхідність скорочення видобутку нафти

Конфлікт у Лівії підштовхує вгору попит та ціни на нафту
Фото: shutterstock.com

Що сталося. Конфлікт у Лівії підштовхує вгору попит та ціни на нафту, оскільки країна  є одним із найбільших у світі постачальників нафти й входить до складу ОПЕК – є побоювання, що її внутрішньополітичний хаос негативно позначиться на світових постачаннях.

Джерело. Про це йдеться у матеріалі Mind «Нафта, газ та холодна зима: що відбувається на світовому ринку енергоносіїв».

Деталі. У столиці Тріполі відбуваються запеклі зіткнення між прихильниками тимчасового уряду національної єдності (ПНЕ) Лівії, яку очолює Абдель Хаміду Дбейбе, і силами, які лояльні до обраного парламентом прем'єр-міністра Фатхі Башаге.

Водночас Саудівська Аравія, яка є неформальним лідером ОПЕК (хоча в складі цього об'єднання понад 10 країн), натякає на необхідність скорочення видобутку нафти. Інші члени ОПЕК її в цьому бажанні підтримують.

«Чи обіцяла Саудівська Аравія добувати більше нафти? Ні. Чи готова вона це робити? Так, але потрібні ринкові причини, і робити це необхідно в рамках ОПЕК», – прокоментувала позицію Саудівської Аравії заступник керівника бюро ОПЕК Амена Бакр.

Бекграунд. Нагадаємо: на світовому енергетичному ринку ціни на нафту практично безупинно йдуть угору від середини серпня, а вартість газу в Західній Європі оновлює нові максимуми. Причому експерти вважають, що це ще не межа. Mind розбирався, чому дорожчають енергоносії і як довго це триватиме.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло