Польща офіційно вимагає від Німеччини $1,3 трлн репарацій за Другу світову

Польща офіційно вимагає від Німеччини $1,3 трлн репарацій за Другу світову

Німеччина вважає, що вже заплатила достатньо

Польща офіційно вимагає від Німеччини $1,3 трлн репарацій за Другу світову
фото PAP/Radek Pietruszka

Польща висунула Німеччині офіційну вимогу виплатити 6,2 трлн злотих ($1,3 трлн) репарацій за Другу світову, заявив голова правлячої партії Ярослав Качинський.

За словами Качиньського, ця сума – «найобмеженіша і найконсервативніша», і насправді втрати, завдані країною, можна оцінити значно вище.  Він додав, що багато країн отримали компенсацію від Німеччини, але не Польща.

Джерело. Польське радіо

Деталі. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Друга світова війна не була оцінена належним чином. Глава уряду взяв участь у презентації у Варшаві доповіді про польські втрати під час війни.

«Відсутність покарання для злочинців та брак компенсацій заохочує до наступних злочинів. Заохочує тих, хто вважає, що їм це зійде з рук. Бо найбільший злочин проти людства – друга світова війна не було належно засуджена, не була належно оцінена з точки зору заподіяної шкоди», – зазначив прем'єр-міністр.   

У презентованому звіті про польські втрати від війни включено знищення польських міст, інфраструктури та промисловості, втрачений економічний потенціал, пов’язаний із вбивством мільйонів польських громадян.

«Непоправна втрата великих шансів на розвиток, яку сильно ми відчуваємо ще сьогодні. Це й еліти, які ми втратили, інженери, які не зробили своїх чудових винаходів,  науковців, які не змогли застосувати своїх талантів та обдарування, не змогли перетворити своїх ідей у реальність, бо були знищені. А також уся польська економіка, вся країна, яка не могла нормально розвиватися», – заявив Моравецький.

Протягом кількох останніх років, коли Польща порушувала питання репарацій, Німеччина заявляла, що не збирається платити Польщі, бо вже заплатила чимало.

Після 1945 року Німеччина вже виплачувала великі репарації Польщі, Чехословаччині та Радянському союзу після «Східних договорів» канцлером Німеччини Віллі Брандтом із цими країнами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло