Росія заявила, що припинить поставки нафти, якщо буде введено “стелю” на ціни
У G7 намагаються знайти ціну, яка була б прийнятною для ринку

Міністри фінансів країн «Великої сімки» у п'ятницю обговорять схему обмеження цін на нафту, яку продає росія, повідомляє Bloomberg з посиланням на американських чиновників. У п'ятницю план вже буде представлено на загал, розповіли The Wall Street Journal люди, знайомі з обговореннями.
При цьому віце-прем'єр рф Олександр Новак заявив, що росія припинить постачання нафти та нафтопродуктів країнам, які запровадять стелю цін на російську нафту.
«Ми не працюватимемо на неринкових умовах», – заявив він.
Джерело. moscowtimes.eu
Деталі. Міністр фінансів США Джанет Єллен активно просуває ідею обмеження ціни. США зараз не закуповують нафту та нафтопродукти в росії. Ембарго також запровадила Велика Британія, а у Євросоюзі воно почне діяти на початку грудня.
Однак після початку війни в Україні, коли частина європейських компаній відмовилася приймати нафту та нафтопродукти з росії, їй довелося перенаправляти поставки до інших країн, передусім азіатських – Індія та Китай стали її основними покупцями, закупки також збільшили Туреччина та Саудівська Аравія.
Встановлена ціна на російську нафту ще не визначена: західні країни намагаються її розрахувати, щоб, з одного боку, вона була не досить низькою, дозволяючи росії продовжувати експорт, а з іншого – максимально скоротила приплив у країну нафтодоларів.
Заступник міністра фінансів США Уоллі Адаємо сказав WSJ:
“Наша мета – створити дозвільний механізм, який дозволить нафті з росії йти на світовий ринок, але скоротить її доходи”.
Новак вважає, що такий механізм «зруйнує ринок повністю». Введення стелі цін він назвав «повним абсурдом»:
“Втручання у ринкові механізми такої найважливішої галузі, як нафтова, яка є найважливішою з погляду забезпечення енергобезпеки всього світу, такі спроби лише призведуть до дестабілізації нафтової галузі. За це насамперед заплатять ті ж споживачі, європейські, американські, які вже платять сьогодні високі ціни”, – сказав він.
Бекграунд. Тим часом, ціна нафти падає вже три місяці поспіль. Сильне зниження відбулося цього тижня: сорт Brent подешевшав із $105,09 за барель на закритті у понеділок до $93,3 на торгах у четвер. Вниз ціну штовхають побоювання рецесії у найбільших економіках, які переважують занепокоєння, пов'язане із браком пропозиції.
Як повідомлялося, міністри фінансів країн «Великої сімки» на онлайн-зустрічі в п'ятницю обговорять встановлення обмежень ціни на російську нафту для скорочення загальних доходів росії від сирої нафти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].