Росія заявила, що припинить поставки нафти, якщо буде введено “стелю” на ціни

Росія заявила, що припинить поставки нафти, якщо буде введено “стелю” на ціни

У G7 намагаються знайти ціну, яка була б прийнятною для ринку

Росія заявила, що припинить поставки нафти, якщо буде введено “стелю” на ціни
фото Pixaby

Міністри фінансів країн «Великої сімки» у п'ятницю обговорять схему обмеження цін на нафту, яку продає росія, повідомляє Bloomberg з посиланням на американських чиновників. У п'ятницю план вже буде представлено на загал, розповіли The Wall Street Journal люди, знайомі з обговореннями.

При цьому віце-прем'єр рф Олександр Новак заявив, що росія припинить постачання нафти та нафтопродуктів країнам, які запровадять стелю цін на російську нафту.

«Ми не працюватимемо на неринкових умовах», – заявив він.

Джерело. moscowtimes.eu

Деталі. Міністр фінансів США Джанет Єллен активно просуває ідею обмеження ціни. США зараз не закуповують нафту та нафтопродукти в росії. Ембарго також запровадила Велика Британія, а у Євросоюзі воно почне діяти на початку грудня.

Однак після початку війни в Україні, коли частина європейських компаній відмовилася приймати нафту та нафтопродукти з росії, їй довелося перенаправляти поставки до інших країн, передусім азіатських – Індія та Китай стали її основними покупцями, закупки також збільшили Туреччина та Саудівська Аравія.

Встановлена ціна на російську нафту ще не визначена: західні країни намагаються її розрахувати, щоб, з одного боку, вона була не досить низькою, дозволяючи росії продовжувати експорт, а з іншого – максимально скоротила приплив у країну нафтодоларів.

Заступник міністра фінансів США Уоллі Адаємо сказав WSJ:

“Наша мета – створити дозвільний механізм, який дозволить нафті з росії йти на світовий ринок, але скоротить її доходи”.

Новак вважає, що такий механізм «зруйнує ринок повністю». Введення стелі цін він назвав «повним абсурдом»:

“Втручання у ринкові механізми такої найважливішої галузі, як нафтова, яка є найважливішою з погляду забезпечення енергобезпеки всього світу, такі спроби лише призведуть до дестабілізації нафтової галузі. За це насамперед заплатять ті ж споживачі, європейські, американські, які вже платять сьогодні високі ціни”, – сказав він.

Бекграунд. Тим часом, ціна нафти падає вже три місяці поспіль. Сильне зниження відбулося цього тижня: сорт Brent подешевшав із $105,09 за барель на закритті у понеділок до $93,3 на торгах у четвер. Вниз ціну штовхають побоювання рецесії у найбільших економіках, які переважують занепокоєння, пов'язане із браком пропозиції.

Як повідомлялося, міністри фінансів країн «Великої сімки» на онлайн-зустрічі в п'ятницю обговорять встановлення обмежень ціни на російську нафту для скорочення загальних доходів росії від сирої нафти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло